Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Peking 2005-ben fogadta el az úgynevezett elszakadás elleni törvényt, amely kimondja, hogy ha Tajvan bármilyen lépést tenne a függetlenedés irányába, Kína beavatkozhat.
A szárazföldi Kína és Tajvan egyesítése mellett állt ki szerdán a Peking tajvani ügyekért felelős hivatalának szóvivője, és kiemelte, hogy Kína ezt a Hongkongban is bevezetett „egy ország, két rendszer” elve alapján képzeli. Pekingi sajtótájékoztatóján Mao Hsziao-kung azt mondta, hogy Kína mindent megtesz saját területe védelmében, az országegyesítést pedig elkerülhetetlennek nevezte – írja a vg.hu.
Hozzátette, Peking tiszteletben tartaná Tajvan „eltérő társadalmi berendezkedését”, beleértve a vallásszabadságot is.
Kína mindent megtesz, hogy békésen valósítsa meg az országegyesítést Tajvannal”
– jelentette ki.
Kína saját területe részeként tekint Tajvanra, annak ellenére, hogy a szigetnek 1949 óta független kormánya van. Peking korábban leszögezte:
ha kell, erővel csatolja Kínához a szigetországot.”
Kína 2005-ben fogadta el Tajvannal kapcsolatban az úgynevezett elszakadás elleni törvényt, amely kimondja, hogy ha Tajvan bármilyen lépést tenne a függetlenedés irányába, vagy a békés újraegyesítés lehetőségei végképp kimerülnek, Kínának minden szükséges intézkedést meg kell tennie az ország szuverenitásának és területi egységének védelmében.
Nyitókép: Jakub Porzycki / NurPhoto / NurPhoto via AFP