Háború és lopás 3. rész – Az ukrán termőföld több mint negyede óriáscégek kezébe került, mutatjuk, melyek ezek!

Cikksorozatunk legújabb részében bemutatjuk, melyek az ukrán termőterületeken gazdálkodó lagnagyobb cégek, és milyen ezek háttere.

Törökország kiáll Ukrajna területi integritása mellett, és kész tenni a konfliktus békés rendezéséért.
Recep Tayyip Erdogan hangsúlyozta, hogy Törökországnak kötelessége segíteni, hogy a két baráti ország tárgyalásokkal rendezhesse a válságot. Az egyre feszültebb helyzet ellenére a török elnök még bízik a békés párbeszédben, ezért az ukrán államfőnek megismételte, hogy Ankara kész otthont adni a vezetők csúcstalálkozójának – írja az Euronews.
Erdogan a minszki megállapodások és a nemzetközi jog figyelembevételével, Ukrajna területi integritásának megőrzésével szorgalmazza a csúcstalálkozót.
A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov mondja, hogy az orosz vezetés folyamatosan sürgeti Washingtont, hogy az Egyesült Államok ne fokozza a feszültséget Európában se provokatív nyilatkozatokkal, miszerint „jön a háború” vagy „mindenki szörnyű árat fog fizetni”, se amerikai alakulatok telepítésével az orosz határhoz közeli európai országokba. Miközben Oroszország a határ mentén vont össze jelentős haderőt, gyakorlatozik Belaruszban és Kínával a tengeren, Ukrajna is alakulatokat vezényel a határvidékre, illetve az Azovi-tengeren járőrözik.
Erdogan kijevi látogatásán aláírták a két ország közti szabadkereskedelmi megállapodást, továbbá egyezményt a Bayraktar típusú török harci drónok gyártásáról Ukrajnában. Ilyen drónt vetettek be októberben az ukrán fegyveres erők a szakadárok ellen a Donyec-medencében. Moszkva hevesen tiltakozott a drón bevetése miatt.
***
Nyitókép: Emin Sansar / Anadolu Agency / AFP