Gyorsan kiderült: Trump tud engedni, ha kell, és mindig van B-terve
Bár a mainstream sajtó holmi diktátorként mutatja be a megválasztott elnököt, a Gaetz-ügy megmutatta, gyorsan képes korrigálni.
Asraf Gáni azt mondta, „óriási volt az esélye annak, hogy hatalmas konfliktus alakul ki közöttük, amely elpusztítja az ötmilliós várost, és pusztulást hoz az emberekre”.
Afganisztán volt elnöke a BBC Radio 4 Today című műsorában megvédte döntését, hogy a tálibok közeledtével elmenekült a hazájából, mondván, így akarta megakadályozni Kabul lerombolását, számol be az Euronews. Augusztus közepén, amikor a tálibok már körbevették az afgán fővárost, Asraf Gáni elnök váratlanul elhagyta az országot, felgyorsítva a szélsőségesek hatalomátvételét. Az Egyesült Arab Emírségek fogadta be, ma is ott él.
Gáni szerint amikor augusztus 15-én felébredt, nem is sejtette, hogy ez lesz az utolsó napja Afganisztánban. Csak akkor tudatosult benne, hogy távozik, amikor a repülőgép elindult Kabulból. Menekülését sokan hevesen bírálták. A tálibok két különböző frakciója két külön irányból közeledett – magyarázta Gáni a műsorban. Azt mondta, „óriási volt az esélye annak, hogy hatalmas konfliktus alakul ki közöttük, amely elpusztítja az ötmilliós várost, és pusztulást hoz az emberekre”.
Gáni távozása után a tálibok rögvest elfoglalták az elnöki palotát: Az elnök akkor beleegyezett abba, hogy néhányan a hozzá közel állók közül elhagyják Kabult – köztük a felesége is, aki elmondása szerint csak vonakodva tette ezt.