Sokkoló különbség Magyarország és Németország között – ez mindent igazol az elmúlt tíz évből
Magyarország, Szlovákia és Litvánia a sor egyik végén, a németek, a spanyolok, a franciák és az olaszok a másikon.
A franciaországi Calais kikötőjének térségében 292 migránst tartóztattak fel kedden, akik kis csónakokkal akartak átkelni Nagy-Britanniába.
A helyi hatóságok szerdai közlése szerint a műveletben a francia haditengerészet, parti őrség, vám- és pénzügyőrség számos hajója vett részt, illetve haditengerészeti helikoptereket is bevetettek. A kimentett embereket Calais, illetve Dunkerque kikötőibe vitték. Az idén augusztussal bezárólag csaknem 16 ezer illegális bevándorlót fogtak el a forgalmas vízi útvonalon.
A La Manche csatornán 2018 vége óta emelkedik azoknak az illegális bevándorlóknak a száma, akik a veszélyek ellenére ezen az úton próbálják meg elérni a brit partokat. Tavaly 9500-an keltek útra Franciaországból, míg 2019-ben még csak 2300-an, 2018-ban pedig 600-an.
Calais térségében, ahonnan migránsok százai próbálnak átjutni az Egyesült Királyságba, a bevándorlók elhelyezésére egy háromszáz fős szükségszállást próbálnak építeni.
„Ki van zárva” – mondta Bouchart a France Info közszolgálati adónak nyilatkozva. Hozzátette, hogy a városban nincsen erre megfelelő hely. Didier Leschi, a francia bevándorlási és integrációs hivatal (OFII) igazgatója közvetítőként a városba utazott. A Földközi-tengeren sem enyhül a migrációs nyomás.
A máltai parti őrség kedden délután vett fel egy 49 fős migránscsoportot egy zátonyról a szigetország partjai előtt. A menedékkérőket, akik között több várandós nő és gyerek is volt Valletta kikötőjébe vitték.
(MTI)
Fotó: SYLVAIN LEFEVRE / Hans Lucas / Hans Lucas via AFP