Románia elvesztette a pert, melyet a nemzeti régiók ügyében az Európai Bizottság ellen indított

2021. november 10. 13:33

Közben összegyűlt a szükséges egymillió aláírás és a megfelelő számú aláírást benyújtó hét uniós ország is.

2021. november 10. 13:33
null

Az Európai Unió luxembourgi Törvényszéke által szerdán kimondott ítéletet az intézmény honlapján ismertették: a Törvényszék elutasította Románia keresetét.

A bírói testület megállapította: az EB csak akkor tagadhatja meg egy európai polgári kezdeményezés nyilvántartásba vételét, ha arra a következtetésre jut, hogy teljesen kizárható a kezdeményezés nyomán olyan javaslat benyújtása, mely az uniós szerződések végrehajtásához kapcsolódó jogi aktusra irányul.

Ahogy egy korábbi cikkünkben mi is megírtuk, múlt szerdán érvényesítették a mintegy 774 ezer magyarországi aláírást is a székely petícióként is ismert, nemzeti régiókért indított európai polgári kezdeményezéshez. Ezzel összegyűlt a szükséges egymillió aláírás és a megfelelő számú aláírást benyújtó hét uniós ország.

, múlt szerdán érvényesítették a mintegy 774 ezer magyarországi aláírást is a székely petícióként is ismert, nemzeti régiókért indított európai polgári kezdeményezéshez. Ezzel összegyűlt a szükséges egymillió aláírás és a megfelelő számú aláírást benyújtó hét uniós ország.

Nyitókép: MTI/Kátai Edit

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tintapaca
2021. november 11. 11:38
A Kárpát-medence egy olyan gazdaságföldrajzi egység, amely népeinek a határokkal való felszabdalása, az egyes országok infrastruktúrális és gazdasági elszigetelődése csak kárt okozott. Ebben az egységben kakukktojás Románia, amely Erdélyt, a Partiumot és Havasalföldet, valamint a Regátot birtokolja. A Kárpátok vonulata választja szét kultúrálisan is Romániát. (Ukrajnát most ne tekintsük.) Cask az volna a kérdésem a nagytudományú magyar történészekhez, hogy a mag Magyarország rovására, a kiegyezés után miért azokat a városokat fejlesztették, amelyek a Trianon után az utódállamokhoz kerültek? Kassa, Nagyvárad, Arad, Kolozsvár, Temesvár, Marosvásárhely, Eszék, Újvidék, miközben a mag magyar városok, Miskolc, Debrecen, Győr, Székesfehérvár, Pécs, Szeged elmaradtak iparban, infrastruktúrában. Csak nem egy olyan korai mesterterv volt, hogy a Magyar Királyság költségén épüljön ki az utódállamok gazdasága? Ma már, történelmi távlatból tudjuk, hogy igen. Vitek mindent, Ipart, mezőgazdaságot, utat, vasutat, vasuti gördülő állományt, kikötőket, mindent. És mi ennek az Európának gazsulálunk változatlanul, ahol a trianoni döntnökök utódai ugyanazt a politikát folytatják. Ébresztő!
masikhozzaszolo
2021. november 10. 19:04
Összeül a Bizottság. - Te, olvastad ezt? Hoztál magaddal Határozatot? - Nem. - Te se? - Nem én se hoztam magammal Határozatot. Akkor úgy Határoztunk, hogy a kérdés megtárgyaltuk. Tegyük közzé!
békalepcse
2021. november 10. 18:25
Nemsokára a főttrományok kezdik a visszacsatolást követelni, ahogy elfogy a tettre kész ember az országunkból, amit elbitoroltak.
röviden
2021. november 10. 15:15
A baj csak az, hogy az EB mondhatja - és valószínűleg fogja is - hogy köszönjük, hogy felhívták a figyelmünket, de most fontosabb dolgunk van. Ennyi kötelező.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!