Terrortámadást szervezett egy iráni menekült Hollandiában, négy év börtönt kapott

2021. október 28. 12:25

A férfi ügyvédje korábban kijelentette: ha a bíróság bűnösnek találja védencét, akkor az „ellenállás jogára” fog hivatkozni, ahogyan valaha Nelson Mandela tette.

2021. október 28. 12:25
null

A holland hatóságok tavaly év elején tartóztatták le az iráni származású Eisa S.-t, miután a holland titkosszolgálat dekódolta az iráni ellenőrzőpontok, rendőrőrsök elleni támadások szervezésére utaló 2017-2020 között küldött chat-üzeneteit. A végrehajtott terrorcselekmények között szerepelt az Irán Forradalmi Gárdája ellen 2018 szeptemberében elkövetett, 25 halálos áldozatot követelő támadás. Az ASMLA három vezetőjét Dániában, Eisa S. letartóztatásával egy időben vették őrizetbe. 

Az AMSLA szeparatista mozgalom célja, hogy független államot hozzon létre az Irakkal határos, olajban gazdag délnyugat-iráni Huzisztán tartományban, amelynek központja Ahváz városa. Eisa S. a bíróságon tagadta részvételét a terrortámadások szervezésében, azt állítva, hogy az iráni titkosszolgálatok rá akarták terelni a gyanút. A bíróság azonban nem talált bizonyítékot arra, hogy a férfi levelezését feltörték volna. A bírák szerint „Eisa S. jelentős szerepet játszott a támadások tervezésében, kapcsolatot tartott fenn a terroristákkal, utasításokat adott, és koordinálta a terrorcselekmények végrehajtását is”

Nelson Mandela

A férfi ügyvédje korábban kijelentette: ha a bíróság bűnösnek találja védencét, akkor az „ellenállás jogára”  fog hivatkozni, ahogyan valaha  Nelson Mandela dél-afrikai elnök – és sok más aktivista is – tette az apartheid elleni harca során. A bírák azonban az AMSLÁ-t bűnelkövető terroristaszervezetnek minősítették, és egyöntetűen kijelentették, hogy nem létezik olyan „általános ellenállási jog”, amely az erőszakot igazolná.

Az összehasonlítás a dél-afrikai apartheid elleni küzdelemmel, vagy a második világháborús holland ellenállással nem helytálló”

– állapították meg.

Eisa S. 2014-ben kapott menekültstátuszt Hollandiában, miután elmenekült Iránból, ahol politikai tevékenysége miatt korábban többször is bebörtönözték.

(MTI)

Nyitókép: Boris Roessler / DPA / AFP. Illusztráció.

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ValakiValahonnan
2021. október 28. 16:19
Csak nehogy valami atrocitás érje, mert akkor elindulhat/fellángolhat a TLM (Terrorist Lives Matter) ...
PTYA
2021. október 28. 14:08
Aztán kijön 4 év múlva, vagy még annyi sem, és akkor már nem lesz iszlamista és merényletet sem akar már elkövetni?
ujujuj
2021. október 28. 13:42
Ez nagyságrendileg annyi, mintha rossz névmást használna az egyesült államok legújabb négycsillagos buziadmirálisára. Tehát ez a büntetés aránytalanul sok és iszlamofób, de remélem a civilek fokozatba teszik a seggüket, és valahogy ez is el lesz intézve.
ZolieM
2021. október 28. 13:00
Majd jönnek a jóeNberijogi aktivisták, aztán kap kártérítést.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!