Így törlik Magyar Péter élője alatt a kritikus kommenteket (VIDEÓ)
Az eltérő véleményt azonnal eltávolítotják.
A hallgatói szakszervezet jól azonosítható progresszív ideológiát követve tisztogat az egyetem oktatóinak sorai között az Edinburgh-i Egyetemen. Az "aknamunkának" immár több "áldozata" is van..
Az egyetemi szakszervezet, a University and College Union (UCU) támogatásával a progresszív ideológiáké a katedra az Edinbourgh-i Egyetemen – írja a The Times. A lap beszámolója szerint az UCU Twitter-üzenetben osztotta meg hitvallását a nyilvánossággal, amelyben leszögezte: a szervezet régóta szorgalmazza a tagjai számára az önazonosság teljes megélését, legyen szó bőrszínről, fogyatékosságról, nemi hovatartozásról vagy a nőiségről.
Az UCU rögzítette továbbá, hogy
amelynek révén kihívást lehet intézni a társadalom különböző szektoraiban felbukkanó nemi sztereotípiákkal szemben.
A The Times ennek kapcsán több olyan példát is felidéz, amelyen keresztül a szabadosan értelmezett identitás megfelelően érzékeltethető az olvasóközönséggel. Mindenki figyelmébe ajánlja például Rachel Dolezal esetét, aki a Kelet-Washingtoni Egyetem oktatója volt egészen 2015-ig. Ekkor derült ki hogy jogellenesen vett fel közel 9 ezer dollár értékű étkezési, és 100 dollár gyermeknevelési hozzájárulást az államtól arra hivatkozva, hogy afroamerikai származású. Miután a közvélemény előtt is kiderült róla, hogy egyik szülője sem afroamerikai, Dolezal előre menekülve magát „transzfajúnak” vallotta, nevét pedig Nkechi Amare Diallóra változtatta.
A lap hasonlóságot vél felfedezni Dolezal és Hilaria Baldwin, a hollywoodi színész Alec Baldwin feleségének esete között. A hölgy ugyanis több interjúban is spanyol származását hangoztatta, s az angolt is ibériai akcentussal beszélte. Hilaria Baldwin Hillary Lynn Hayward-Thomasként jött a világra az egyesült államokbeli Bostonban.
Visszakanyarodva az UCU által propagált mozgalomhoz, ahogy arról a The Times is beszámol,
Egy retorzióktól tartó, ezért neve elhallgatását kérő egyetemi dolgozó szerint ugyanis az UCU-ban egyes transzjogi aktivisták fegyverként használnák fel a fenti értéknyilatkozatot. Az egyetem munkatársa szerint sokan ugyanis lehetőséget látnak a progresszív tanokban arra, hogy kiszorítsák az egyetemről azokat a dolgozókat, akik meg merik kérdőjelezni az önazonosság-szabadság elképzelését.
„A UCU-t egy ideológiai keresztesháború megjelenési felületeként használják, az Edinburgh-i Egyetem vezetése pedig tétlenül nézi a folyamatokat” – fogalmaz a jól értesült egyetemi dolgozó.
Az illető gondolhat például Ann Henderson, az Edinburghi Egyetem korábbi rektorának júniusi esetére, amikor is kiderült, hogy Henderson egy ideje a campuson hallgató diákok általi megtorlástól tart. A hallgatók – tévesen – transzfóbiával vádolták az oktatót.
Hasonlóképpen járt a hatvanéves Neil Thin szenior kutató is, aki végül úgy döntött, hogy ott hagyja az Edinburghi Egyetem katedráját mindaddig, amíg a helyzet meg nem változik. Thint is hamisan vádolták rasszizmussal, a nemi erőszak relativizálásával és azzal, hogy jelenléte veszélyt jelent az egyetemi hallgatók biztonságára nézve.
Neil Thint szintén a campus aktivistái vádolták meg a fentiekkel, mondván, hogy az oktató „problematikus” nézeteket osztott meg a közösségi médián.
Thint ettől függetlenül az aktivisták továbbra is a vádak megalapozottsága miatt zaklatták.
Kép: CEGALERBA Nicolas / hemis.fr / hemis.fr / Hemis via AFP
Dobozi Gergely