Egyre kínosabb a helyzet: előkerült egy dokumentum, ami igazolja, hogy hazudott Magyar Péter (VIDEÓ)
Bizonyítékkal állt elő a Fidelitas elnöke.
Baloldali ideológiai agymosás az iskolákban, csökkenő elvárások, megszűnő párbeszédek – a francia oktatás és nyilvánosság állapotárol beszélt Marion Maréchal, a francia jobboldali véleményvezér az MCC és a Danube Institute közös rendezvényén adott elő Budapesten.
Manninger Miksa tudósítása
Marion Maréchal (1989) a lyoni Institut des sciences sociales, économiques et politiques (ISSEP) igazgatója, a francia nyilvánosságban Marine Le Pen unokahúgaként vált ismertté: a francia politikatörténet legfiatalabb parlamenti képviselője lett 22 éves korában, majd 2017-ben kilépett a napi politikából, hogy az általa alapított magániskola vezetésével foglalkozzon – a francia és a nemzetközi jobboldal vérkeringésében azonban azóta is részt vesz.
Maréchal előadásában kifejtette: a '60-as, '70-es évek oktatási szemléletváltása a mai napig meghatározza a francia oktatás irányvonalait. A gloire időszakának reménykeltő emlékét felváltotta a nemzeti szégyenérzet. Hogy miért? „Túl fehérek, túl keresztények és túl európaiak voltak” – derült ki Maréchal szavaiból.
A dicső történelmi hagyaték, a francia nyelv és földrajz kivételessége helyett specifikus, például közgazdasági tanulmányokra helyezték a hangsúlyt a tankönyvek. A francia oktatás mostanra oda jutott Maréchal szerint, hogy
Ráadásul nemrégiben futótűzként kezdtek terjedni az „inkluzív írás” bevezetését szorgalmazó kezdeményezések. Az inkluzív írás azokat a nyelveket támadja, ahol nemeket különböztetnek meg, és azok eltörlését vagy a hím és női nemek közötti számbeli egyensúly kiküszöbölését szorgalmazza. E törekvések gyökerei a feminista mozgalmakban keresendőek – a francia nyelvben a semleges nemű szavak nyelvtanilag hímnemben kezelendőek, ez által a hímnemű szavak többségben vannak és ez a kritikusok szerint „kirekesztő”.
Általános tendenciaként hivatkozott Marion Maréchal arra a jelenségre, hogy a nyugati egyetemeken, ha egy tanár nem veszi figyelembe a woke elvárásokat a tanórák tematikáinak összeállítása során, az egyetemi diákok feljelentésekkel támadhatják őt, és az egyetemek a konfliktus és jogi csatározások elkerülése végett inkább elküldik a „problémás” tanárokat.
Maréchal maga egy olyan intézményt igazgat, ami szembe megy a mainstreammel, a „szélsőbaloldali ideológiák terrorista jellegének nem engednek” – mondta, párhuzamot vonva az MCC-vel. Kiemelte, hogy az ideológiai nyomulás odáig jutott, hogy
Marion Maréchal szerint ez a jelenség Olaszországban, Spanyolországban és más nyugati államokban is jelen van, egyértelmű forrásnak pedig az Egyesült Államok-beli fejleményeket nevezte meg.
Amerika kapcsán egy újabb sarkalatos pontot emelt be az előadásba az ISSEP igazgatója: a woke mozgalmárok által emlegetett fehér privilégiumok elméletét. Franciaországban azért különösen népszerű ez a szemléletmód Maréchal elmondása szerint, mivel „sok a bevándorló, akik az erősen reklámozott amerikai szélsőbaloldali ideológiákat könnyebben magukévá teszik”.
Maréchal szerint hiába van több olyan muszlim bevándorló, akik már integrálódtak és nem jelentenek veszélyt a francia társadalomra, mégis, amikor megjelenik egy iszlámbarát szélsőbaloldali párt, nem kérdés, kire adják le szavazataikat, és a gyermekeik már azt a politikai légkört tekintik irányadónak.
Példát saját környezetéből hozott: Lyonban a zöldek nyerték a választást, akik a helyi püspök által szervezett körmeneten nem vettek részt, de egy mecset építését erőteljesen szorgalmazták.
A kizárólagosságra törekedő ideológiák mellett
– ugyanis az egyre gyengébben teljesítő diákok miatt a követelményeket is rendre újra kell szabni. A tények magukért beszélnek, a nemzetközi felméréseken is egyre gyengébben teljesítenek a francia diákok – zárta végül szavait Marion Maréchal.