Földi László kimondta: Drasztikus következményei lehetnek Biden döntésének
A titkosszolgálati szakértő szerint az az egyetlen esélyünk, hogy két hónap múlva Donald Trump lesz az Egyesült Államok elnöke.
Az ázsiai ország az év eleje óta már öt rakétakísérletet hajtott végre.
Észak-Korea újabb rakétát lőtt ki kedden a tengerbe, keletre a partvidékétől, és újra felszólította az Egyesült Államokat, hogy vessen végett ellenséges politikájának.
A dél-koreai hadsereg vezérkara arról tájékoztatott, hogy a rakétát reggel lőtték ki Csagang tartományból. A japán védelmi minisztérium szerint feltehetően ballisztikus rakéta volt. Az első értékelések szerint Észak-Korea kis hatótávolságú rakétát tesztelt, amit nem tilt számára az ENSZ Biztonsági Tanácsának vonatkozó határozata.
„Senki sem vitathatja el Észak-Korea jogát az önvédelemhez”
Észak-Korea az év eleje óta öt rakétakísérletet hajtott végre, és közülük kettőt ballisztikus rakétával. A Reuters hírügynökség kommentárja szerint a mostani kísérlet arról tanúskodik, hogy
amelyek Észak-Korea atom- és ballisztikus rakétaarzenáljának felszámolását céloznák az amerikai szankciók feloldásáért cserében.
A kísérletet közvetlenül azelőtt hajtották végre, hogy New Yorkban, az ENSZ-közgyűlés ülésszakának általános vitáján felszólalt Kim Szon, Phenjan ENSZ-nagykövete, és
Azt hangoztatta, hogy senki sem vitathatja el Észak-Korea jogát az önvédelemhez és a fegyverkísérletekhez.
A rakétakísérlet nem jelentett veszélyt az Egyesült Államokra
Mun Dzse In dél-koreai elnök arra kérte tanácsadóit, hogy tüzetesen vizsgálják meg az esetet, és mérlegeljék a választ. Az amerikai külügyminisztérium elítélte a rakétakísérletet. Az amerikai hadsereg indiai-csendes-óceáni parancsnoksága közölte, hogy a rakétakísérlet nem jelentett pillanatnyi veszélyt az Egyesült Államokra vagy szövetségeseire nézve, de rávilágított Észak-Korea tiltott fegyverprogramjának destabilizáló hatására.
(MTI)
A nyitókép illusztráció: STR / AFP