Az oktatási tanács decemberben elfogadott döntése előírja az összes felső tagozattal rendelkező intézmény számára, hogy rendelkezzenek „óvszer rendelkezésre-állási programmal”. A házirend szerint a fogamzásgátlás biztosítása olyan kiskorúak számára, akiknek nagy része még pubertáskorban van, „orvosilag pontos”, valamint „inkluzív stratégiákat kínál minden diák támogatására, mely magában foglalja a genderidentitást, a nemi kifejezést, a szexuális orientációt, a szexuális viselkedést, a fajt és a fogyatékosságot”.
Hatszáz chicagói iskola több ezer óvszert kap a Chicagói Egészségügyi Minisztérium jóvoltából.
A tankerületnél dolgozó orvos, Kenneth Fox a Chicago Sun Times-nak azt nyilatkozta, hogy szerinte ez egy „ésszerű óvintézkedés, annak ellenére, hogy sok profilaxist kapó diák még csak 5. osztályos. Ha nincs ilyen védelem, és nem teszünk elérhetővé hasonló erőforrásokat, akkor rossz dolgok történnek a fiatalokkal” – mondta Fox. „Fokozottan fennáll a nemi úton terjedő fertőzések veszélye, a nem tervezett terhességek kockázata, és ez egy határozottan megelőzhető dolog”.
Furcsa módon a most bevezetett oktatáspolitikát a kritikai fajelmélet dogmája vezérli.
A chicagói állami iskolák ugyanis közzétettek egy „méltányossági kimutatást”, amely kimondja, hogy „az oktatási tanács a diákok által tapasztalt számos egyenlőtlenség hatásának enyhítésére törekszik, mint amilyen a szexuális egészségügyi oktatáshoz és szolgáltatásokhoz való hozzáférés”.
A nemi nevelési rendelkezés „programkomponensek” fejezetében a tankerület szerint „életkornak megfelelő lehetőségeket kínál beleegyezésen alapuló és egészséges szexuális kapcsolatok létesítésére, anatómia és fiziológia, a pubertás és serdülőkori szexuális fejlődés, nemi identitás és kifejezés, szexuális orientáció és identitás alapján, a szexuális egészség érdekében és a személyközi erőszakot elkerülendő”.
Ahhoz, hogy a szülők hazavihessék gyermekeiket a házirendben foglalt kötelező szexuális nevelési órákról, külön „írásbeli kifogást” kell emelniük.
kell emelniük.Egy chicagói másodikos középiskolás szülője, Maria Serrano elmondta a Sun-Timesnak, hogy „a körzetnél elmentek otthonról”
„Kérdem én, Úristen, hogyan lehet, hogy a Tankerület óvszert akar adni a gyerekeknek?” – mondta Serrano. „Ők még csak 10 évesek, 11-12 évesek. Gyerekek! Hogy gondolja a Chicagói Tankerület, hogy óvszert ad nekik?”
Az igazgatókat arra utasították, hogy amennyiben az iskolákban elfogy az óvszer, nyugodtan kérjenek többet a kormánytól.