Kimondta a vezető politikus: Új stratégia kell annak érdekében, hogy az USA-EU-Kína háromszögben ne az EU legyen a vesztes
A politikus szerint az EU és Magyarország érdekeivel is ellentétes lenne egy gazdasági hidegháború.
Az 1940-es években még évente 30 millióan fertőződtek meg a szúnyogok által terjesztett betegségben a távol-keleti országban.
Kínának sikerült felszámolnia a maláriát – jelentette be szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Több évtizedes munka
„Ezt a sikert több évtizedes, kitartó munkával tudta elérni az ország, amelynek erőfeszítése újabb példa arra, hogy elérhető cél a malária teljes felszámolása a világon” – jelentette ki Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója.
A WHO adatai szerint eddig a világ 40 országban sikerült felszámolni a fertőző betegséget. Saját térségében az utóbbi 30 évben Kína az első, amelynek ez sikerült. Az 1940-es években Kínában még évente 30 millió maláriafertőzés történt.
Évi közel félmillió halálos eset
A WHO áprilisban jelentette be, hogy 2025-ig a világ további huszonöt országában számolná fel a maláriát. A világszervezet becslései szerint évente csaknem 230 millióan fertőződnek meg maláriával. A betegség évente több mint 400 ezer halálesetet okoz, az áldozatok kétharmada öt év alatti gyermek. Különösen erősen érintettnek számít Afrika, amely a halálos áldozatok 90 százalékát adja.
A betegség úgy terjed, hogy miután a fertőzött ember vére a nőstény Anopheles szúnyogba kerül, az egy másik embert megcsípve a nyálában adja át a malária parazitáját. A paraziták megfertőzik és elpusztítják a májsejteket, majd a véráramba jutva szétrepesztik a vörösvérsejteket.
(MTI)
A címlapkép illusztráció
Kép forrása: SCIEPRO / SCIENCE PHOTO LIBRARY / SKU / Science Photo Library via AFP