Szijjártó: Az utolsó magyar túsz is kiszabadulhat a Hamász fogságából
A külügyminiszter telefonon egyeztetett izraeli kollégájával.
Az ügyben rendőrségi vizsgálat is indult.
Kevesebb mint egy héttel holland külügyminiszteri kinevezése után Sigrid Kaag ellen rendőrségi vizsgálat indult a Hamas terrorszervezet pénzügyi támogatása miatt a Gázai övezetben — írja az Israel Hayom nyomán a Neokohn.
A Wilders-féle Szabadságpárt követelte, hogy a helyi rendőrség indítson vizsgálatot
Kaag ellen a Wilders-féle Szabadságpárt volt európai parlamenti képviselője tett hivatalos feljelentést a a holland büntető törvénykönyv 421. cikkére alapozta, amely „tiltja a terrorizmus pénzbeli támogatására szolgáló szándékos gyűjtést, objektumok megszerzését, birtoklását vagy finanszírozását”, és követelte, hogy a helyi rendőrség indítson vizsgálatot ellene.
A cikkből kiderül:
„Hollandia Kaag minisztériumán keresztül segély összeget utalt át egy palesztin civil szervezetnek, az „Unió Mezőgazdasági Munkabizottságának”. Ennek a civil szervezetnek több vezető tagja is részt vett a 17 éves Rina Shnerb 2019 augusztusában történt meggyilkolásában. A robbantásos merényletben Shnerb apja és testvére megsebesült. Miután bizonyítékot szolgáltattak a civil szervezetnek a Népi Front Palesztina Felszabadításáért terrorista csoporttal való kapcsolatáról, a holland kormány tagadta, hogy pénzt utalna a Mezőgazdasági Munkabizottság Uniójának.Végül azonban a holland kormány kénytelen volt beismerni, hogy gyilkosok fizetését finanszírozta” – foglalja össze az ügyet a portál.
A feljelentő Hartong szerint a holland rendőrség megfelelően reagált
„Lényegében nincs információ arról, hogy a pénz hová kerül, ha egyszer már Gázába érkezett, ahol a Hámászhoz kötődő szervezetek kifinomultabbak az információk elrejtése terén, és kevésbé átláthatóak a nyugati pénzadományozók felé” – mondta Itai Reuveni az NGO Monitor izraeli megfigyelőcsoporttól. A feljelentő Hartong szerint a holland rendőrség megfelelően reagált, várják Kaag válaszát a vádakra.
Nyitóképen: Sigrid Kaag Brüsszelben 2017. november 10-én. Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet