A New York Times aggódik a liberális demokráciáért, Orbánnal is példálózik
Serge Schmemann ugyanakkor azt állítja, az érintett országokban leginkább a hatalmon lévőkkel szembeni elutasításról van szó, és nem a szélsőjobb térfoglalásáról.
Pakisztán letiltott több közösségi médiaoldalt, miután iszlamisták szervezkedtek rajtuk zavartalanul.
A pakisztáni hatóságok pénteken ideiglenesen felfüggesztették több közösségi média oldalát azért, hogy a napok óta tüntető iszlamisták ne tudjanak rajtuk keresztül erőszakot szítani. A bejelentés szerint elsősorban a pénteki, hagyományosan jelentős összejövetelekkel járó ima idejére blokkolják a Facebook, a Twitter, a WhatsApp és a TikTok közösségi médiumot.
Pakisztánban a Tehrik-i-Labbaik Pakistan (TLP) nevű radikális iszlamista mozgalom hívei hétfőn indítottak tüntetéseket a Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilapban tavaly szeptemberben újraközölt Mohamed-karikatúrák miatt, és azt követelik a kormánytól, tegyen eleget ama ígéretének, amely szerint emiatt április 20-ig kiutasítja a francia nagykövetet.
Franciaország iszlámábádi nagykövetsége pedig felszólította állampolgárait, hogy átmenetileg hagyják el Pakisztánt.
A TLP vezetőjét, Szaad Huszein Rizvit a hatóságok hétfőn őrizetbe vették, szerdán pedig Sejk Rasíd belügyminiszter bejelentette, betiltják a szervezetet.
Az országban a pártok, az iszlamista mozgalmak, valamint a pakisztáni tálibok és a hozzájuk hasonló fegyveres csoportok nagy mértékben támaszkodnak a közösségi médiára a hívekkel való kapcsolattartásban.
(MTI)
Fotó: MTI/AP/K. M. Csaudari