Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben!
Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés. Pindroch Tamás írása.
Nehéz az ország kormányzása olyan koalíciós erőkkel, akik bíróság elé állítják partnerüket! – nyilatkozta Matteo Salvini volt belügyminiszter.
Ahogy korábban megírtuk, bíróság elé állítják Matteo Salvini volt olasz belügyminisztert, a Liga párt vezetőjét a spanyol Open Arms civil hajó fedélzetén érkezett 147 migráns feltartóztatásáért.
„A Liga elnöke kormányba lépésekor alighanem tisztában volt azzal, hogy óriási kihívás szövetségre lépni ősi ellenségeivel. De hogy a bíróságon próbálják lejáratni, arra talán ő sem számított” – írja a Magyar Nemzet.
Kettős mérce a bíróságon?
A rendkívüli válságállapot ellenére sem csillapodik a politikai belharc Olaszorszában. A Francesco Lo Voi, palermói bíróság főügyésze szerint a volt belügyminiszter személyi szabadságsértést követett el azzal, hogy 157 személyt hat napon keresztül várakoztatott az Open Arms hajó fedélzetén 2019 augusztusában.
Csakhogy egy héttel korábban Andrea Bonomomég, a cataniai bíróság ügyésze a Gregoretti hadihajó esetében kezdeményezett előzetes eljárás lezárását kérte, arra hivatkozva, hogy nem megalapozott a vád.
„Két, szinte azonos vádemelésre teljesen eltérő igazságszolgáltatással válaszolnak az olasz bírák.
Mintha két különböző ország igazságszolgáltatása lenne, vagy két különböző jogrendszer létezne Szicília bíróságain. Mi sem bizonyítja jobban a politikai ideológiák mentén zajló igazságszolgáltatást, mint Salvini esete” – írta Alessandro Sallusti, az Il Giornale napilap főszerkesztője, míg más újságok így reflektáltak az eseményre: „Az ügy kimenetele borítékolható volt”.
Véletlen” egybeesés?
Helyi médiumok felfigyeltek rá, hogy Enrico Letta, a Demokrata Párt főtitkára és Oscar Camps, az Open Arms alapítója éppen a Salvini-pert megelőző napokban személyesen találkozott egymással, erről alábbi twitter bejegyzésük tanúskodik:
Matteo Salvini veszélyes választásnak nevezte a főügyész döntését, aki bűntények hiányában politikai perbe bocsátkozik. „Egyértelmű, hogy a kormány közös politikai döntéséről volt szó.
Silvio Berlusconinak 80 bírósági kihallgatása volt, nekem meg 5-6” – nyilatkozta a volt belügyminiszter az Il Corriere della Sera újságnak. Nyilatkozatában utalt továbbá arra is, hogy a fókuszt a vírushelyzetre kéne fokozni, illetve arra, hogy az illegális bevándorlást fékezzék.