Külföldről támadják a Mandinert, amióta feltártuk, hogy halálra vertek egy kényszersorozott magyar állampolgárt az ukrán toborzók

Az informatikai támadás elhárításán kollégáink folyamatosan dolgoznak.

Nikol Pasinján nagy belpolitikai nyomás alá került az Azerbajdzsántól ősszel elszenvedett hegyi-karabahi háborús vereség miatt.
A résztvevők először a parlament épületénél tüntettek, majd a főváros központi, Bagramján marsall nevét viselő sugárútján haladtak végig, és a belvárosi utcákon sétálva visszatértek a parlament épületéhez. A menetet rendőrök kísérték, incidensek nem történtek, a tiltakozók zöme békésen távozott a demonstráció után. A tiltakozó menet élén Vazgen Manukján volt kormányfő, a Mozgalom a haza megmentéséért ellenzéki mozgalom vezetője ment, akit azzal vádolnak a hatóságok, hogy az alkotmányos rend megingatására szólított szónoklataival.
Pasinján nagy belpolitikai nyomás alá került az Azerbajdzsántól ősszel elszenvedett hegyi-karabahi háborús vereség miatt, és az utóbbi hetekben szinte mindennapossá váltak a miniszterelnök távozását követelő tüntetések. A kormányfő a minap bejelentette, hogy hajlandó lenne előrehozott parlamenti választásokat tartani, amennyiben az ellenzék elfogadja konzultációk megtartására vonatkozó javaslatát. A miniszterelnök a régi hatalom, különösen pedig Szerzs Szargszján volt államfő számlájára írta, hogy Onik Gaszparján vezérkari a főnök múlt héten lemondásra szólította fel őt és kormányát. Pasinján ezt hatalomátvételi kísérletnek minősítette, kétszer is kezdeményezte Gaszparján leváltását Armen Szárkiszján államfőnél, de ő ezt mind a kétszer elutasította.
A dél-kaukázusi egykori szovjet tagköztársaság azután került válságba, hogy az örmény hadsereg vereséget szenvedett az Azerbajdzsán által a Hegyi-Karabah visszaszerzéséért indított őszi háborúban, és Nikol Pasinján kormányfőnek nem maradt más lehetősége, mint aláírni a Moszkva által javasolt novemberi háromoldalú békemegállapodást, ami ellenzéke szerint teljes kapitulációval ért fel. Február 25. óta folyamatosak a tömegtüntetések Pasinján ellen, de mellette is.
Nikol Pasinján két éve került hatalomra egy korrupcióellenes tiltakozási hullám nyomán, amely Szerzs Szargszján bukásával végződött.
(MTI)