Illegális migráció: négyen megsebesültek egy baltás támadásban – több kiskorú is részese volt a párizsi tömegverekedésnek
Franciaországban megszaporodtak az illegális migránsok által elkövetett erőszakos bűncselekmények.
Több tízezren tüntettek hétfőn Párizsban és más francia nagyvárosokban a nemzetközi nőnap alkalmából a nemek közti egyenlőtlenségek felszámolásáért, amelyeket a koronavírus-járvány és az ország többszöri lezárása felerősített.
A tüntetők elítélték, hogy a nők ugyanazon munkáért nem kapnak ugyanakkora fizetést, mint a férfiak, valamint rendszeresen diszkrimináció, illetve szexuális és szexista bántalmazás áldozatai. A párizsi menet élén vonulók molinójukon „feminista sztrájkra” szólítottak fel. A szervezők szerint a fővárosban mintegy 30 ezren vonultak utcára.
Kár, hogy 2021-ben is még a jogegyenlőségért tüntetünk”
– mondta egy 22 éves egyetemista lány az AFP francia hírügynökségnek. Szerinte a járvány visszalépést jelentett a nők jogainak területén. Strasbourgban több százan – köztük száz szülésznő – tüntettek a nőknek és a férfiaknak egyforma elismerésért a munka világában.
Ez nem kizárólag a nők harca. A férfiaknak is szerepük van abban, hogy tudatosodjanak az egyenlőtlenségek”
– mondta egy 30 éves tűzoltó a strasbourgi felvonuláson.
A munka világában a nemek között még mindig meglévő egyenlőtlenségek tudatosítására a nőket jelképesen arra kérték a felvonulók, hogy délután 3 óra 40 perckor hagyják abba a munkát, mert a nők és férfiak összes keresetének középső értéke alapján a bérszakadék a két nem között mintegy 25 százalék. A nyolc nagy szakszervezet közül hét közös közleményben kérte, hogy az elsősorban nők által betöltött munkakörökben kezdődjenek tárgyalások a fizetések emeléséről.
Teljesen abnormális, merem azt mondani, botrányos, hogy ugyanazon munkáért, még akkor is, ha történt előrelépés, a fizetés nem ugyanaz. Ez megmagyarázhatatlan”
– mondta hétfőn Jean Castex francia miniszterelnök, aki jelezte, hogy a témában két prioritást jelöl meg: a nőkkel szembeni erőszak elleni küzdelmet és a tartásdíj fizetésének reformját.
(MTI)
Nyitókép: Facebook