500 éve élnek magyar csoportok Afrikában, máig őrzik identitásukat
Számukat több tízezerre teszik, eleik szokásait a mai napig tartják.
Tömeggyártásra állt át a Sinopharm kínai állami cég, amely akár több mint egymilliárd, koronavírus elleni vakcinát is előállíthat az idén – közölte szerdán Jü Csing-ming, a Sinopharm Group elnöke.
A termelési kapacitás növelésével évente akár hárommilliárd dózist is elő tudnak állítani a jövőben - mondta Jü. Kínában eddig négy, helyben fejlesztett védőoltást hagytak jóvá a koronavírussal szemben.
Kuo Vej-min, a kínai Államtanács információs osztályának miniszterhelyettese szerdán elmondta:
Az ebola vírus újbóli felbukkanásával küzdő Guinea több forrásból is segítséget próbál kapni a koronavírus-járvány megfékezéséhez. A most érkezett oltóanyag a kínai Sinopharm gyógyszeripari vállalat terméke. A 12 millió lakosú Guinea a kis- és közepes jövedelmű országok számára a koronavírus elleni vakcinával történő ellátásra létrehozott COVAX program keretében is vár 864 ezer dózis oltóanyagot.
A koronavírus elleni oltókampánnyal párhuzamosan folyik az ebolavírus elleni immunizálás is, miután a betegség újból felbukkant februárban. Kaba szerint minden eszközt meg kell adni az ország egészségügyi rendszerének, hogy megbirkózhasson a két járvánnyal.
Kísérleti jelleggel hatvan dózist az ország hatóságai már korábban átvehettek, ezekkel Alpha Conde elnököt és egyes minisztereket oltottak be. Guineában a járvány kitörése óta 16 154 fertőzöttet azonosítottak, akik közül 91-en hunytak el a kórban. Guineában legutóbb öt évvel ezelőtt volt ebolajárvány. A 2013-tól 2016-ig tartó nyugat-afrikai ebolajárvány volt a legsúlyosabb a kontinensen, 11 300 emberéletet követelt.
(MTI)
Fotó: MTI/Balázs Attila