Még egy remek hely a harmadik világháború kirobbantására – igencsak forrósodik a helyzet az Északi-sarkon
Nukleáris elrettentés, flották és bombázók – ez az a hely, ahol a Nyugat igazán tarthat Oroszországtól, mutatjuk, miért!
Joe Bidennek ez az eddigi legerősebb húzása a Kremllel szemben.
Az Egyesült Államok kedden szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben – írta meg a Reuters. A döntést azzal indokolták, hogy Moszkva megpróbálta megmérgezni Alekszej Navalnij ellenzéki politikust tavaly. A döntés 180 fokos fordulatot jelent Donald Trump türelmesebb külpolitikájával szemben.
Bizonytalan a szankciók súlyossága
Az USA még nem közölte a szankciók súlyosságát, illetve nem nevezte meg azokat a személyeket és intézményeket sem, amelyeket érintve vannak. Annyit közöltek csupán, hogy 7 orosz kormány tag van a célpontban, illetve 14 olyan intézmény, amelyeket kapcsolatba lehet hozni a kémiai anyag termelésével.
Egy amerikai tisztviselő – névtelenül – azt nyilatkozta:
Úgy számolunk, hogy a kapcsolatunk [Oroszországgal] továbbra is kihívást fog jelenteni”.
Hozzátette azt is, hogy Washington csak akkor hajlandó Moszkvával együttműködni, ha az az Egyesült Államok érdekét szolgálná. Az Egyesült Államok egyébként az Európai Uniót követte a szankciók bevezetésében.
Az oroszok nem tűnnek megijedtnek
A szankciók bejelentése előtt Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azt nyilatkozta, hogy Moszkva hasonló választ fog adni minden újabb, Navalnij miatti amerikai szankcióra. Vaszilij Piszkarev, az oroszországi korrupció-ellenes bizottság elnöke azt mondta a szankciókról, hogy ez egy újabb kísérlet az orosz belügyekbe való beavatkozásra.
Megszólalt az ügyben az orosz felsőház nemzetközi bizottságának az elnöke, Vlagyimir Dzhabarov is. Véleménye szerint „az amerikaiak nem értik, hogy a szankcióknak semmi eredménye sem lesz”.