Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A 30 év eltelte utáni feltételes szabadlábra helyezés lehetőségét akarja kizárni az ügyészség.
Tényleges életfogytiglani büntetést indítványoz az elsőfokú ítélet elleni fellebbezésében az ügyészség Hassan F. szír férfi, az Iszlám Állam egykori katonája ellen.
Hosszú a férfi bűnlajstroma
Medveczky Gábor közleménye szerint a férfi 2015 előtt csatlakozott a Szíria területi szuverenitását felszámolni kívánó, és önálló állam létrehozására törekvő fegyveres terrorszervezethez, ahol egy fegyveres csoport vezetője lett. 2015 májusában egy szíriai városban a békés polgári lakosság megfélemlítéséért a helyi törzsi vezetőt a piactéren, az erőszakkal összeterelt tömeg előtt bűntársával lefejezte, az eseményről videófelvétel is készült. A férfi emellett a környező területek megszállásakor legalább öt, fegyvertelen civil kivégzésében is közreműködött, és megpróbált fegyveres csoportjába fiatalokat toborozni – tette hozzá.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség 2019 őszén emelt vádat Hassan F. ellen társtettesként elkövetett emberiesség elleni bűntett és társtettesként, emberölés bűntettével megvalósított terrorcselekmény miatt, amelyeket bűnszervezetben követett el.
Az elsőfokú ítélet lehetővé tette a feltételes szabadságra bocsátást
A Fővárosi Törvényszék 2020. december 3-án elsőfokú ítéletében a fogvatartásban lévő elkövetőt bűnösnek mondta ki bűnszervezetben, társtettesként elkövetett emberiesség elleni bűntettben és őt életfogytig tartó fegyházbüntetésre, valamint Magyarországról végleges hatállyal történő kiutasításra ítélte azzal, hogy
Tudatta, hogy az ítélet ellen az ügyész az elkövető terhére, további bűnösségének, a vád tárgyává tett terrorcselekményben történő megállapításáért és a feltételes szabadságra bocsátás törvénysértő alkalmazása miatt
A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a napokban a Fővárosi Ítélőtáblához előterjesztett indítványával az ügyészi fellebbezést fenntartva kezdeményezte, hogy a másodfokú eljárásban, tárgyalás keretében eddig számba nem vett, de feltárt bizonyítékok értékelésével a fellebbviteli bíróság a történeti tényállást pontosítsa – olvasható a közleményben.
(MTI)
Címlapképen: Hassan F. a bíróságon. Kép forrása: AFP, Attila Kisbenedek