Tíz repülőtér és sok millió utas bánhatja: drasztikus lépésre készül a Ryanair
A francia kormány a repülőjegyek után fizetendő adó háromszorosára emelését tervezi.
Célpontban a külföldiek által finanszírozott vallásszervezetek és az erőszakra buzdító vezetők
A francia alsóház kedden megszavazta azt a törvényt, amely a tervek szerint segít majd a szeparatizmus meggátolásában az idegen finanszírozású vallási szervezetek és az online gyűlöletbeszéd megakadályozásában.
A törvényre 347-en igennel, 151-en nemmel szavaztak, míg 65 képviselő tartózkodott. A döntést egy majdnem 55 órás vita és 144 törvénymódosítás előzte meg. A törvény végső felülvizsgálatára március 30-án, a Szenátusban kerül sor.
Vallási szekta helyett iskolába küldik a gyereket
Az új jogszabály értelmében a hatóságoknak lehetősége nyílik az otthoni taníttatás elutasítására. Korábban ugyanis a családnak csak be kellett jelentenie az otthontanítási szándékát.
A kormányzat érvelése szerint erre az intézkedésre azért van szükség,
Információvédelem a lefejezések ellen
Emellett még egy új bűncselekményt is bevezet a szabályozás. 3 év börtönnel és 45 000 eurós bírsággal fogják ezentúl büntetni azokat, akik olyan céllal hoznak nyilvánosságra más magán-, családi- illetve szakmai életére vonatkozó információkat, hogy azáltal a személy életét veszélynek tegyék ki.
Ezt az intézkedést azzal az esettel indokolták, amikor 2020 októberében egy francia tanárt azért fejezett le egy muszlim szélsőséges, amiért Mohamed prófétáról mutatott karikatúrát egy a szólásszabadságról szóló órán. A támadó ugyanis az internet segítségével azonosította be áldozatát.
Lehúzni a rolót a mecsetben
Szigorúbb korlátok közé szorították a vallási szervezeteket is. Betiltották a 10 000 eurónál magasabb, külföldi adományokat, illetve lehetővé tették, hogy a hatóságok bezárjanak bármely olyan istentiszteleti helyet, ahol olyan tanokat hirdetnek, amely kirekesztésre uszíthat.
Továbbá bárki, aki megkísérel fenyegetni egy hatósági személyt azért, hogy adjon kivételt a fenti szabály alól (tehát, hogy ne zárja be a helyet), az 5 év börtönnel és 75 000 eurós bírsággal büntetendő.
Erősebb védelem a női jogoknak
Megtiltja a törvény azt is, hogy az egészségügyben dolgozók „szüzességi bizonyítványt” állítsanak ki. Erre korábban azoknak a nőknek volt szükségük általában, akiket családjuk házasságra kényszerített. Emellett szigorít még a törvény a poligámiára és a kényszerházasságra alkalmazott büntetések tekintetében.