Sárral dobálta a dühös tömeg a spanyol királyt és a miniszterelnököt (VIDEÓ)
A királyi pár a miniszterelnökkel és a tartományi elnökkel közösen a természeti katasztrófa által leginkább sújtott települések egyikét, Paiportát kereste fel.
A hadsereg hatalomátvétele miatt és az országot eddig vezető Aung Szan Szú Kjít szabadon bocsátásáért tüntetnek.
Több tízezres tüntetés kezdődött ismét Rangunban vasárnap a mianmari hadsereg hatalomátvétele miatt és azért, hogy engedjék szabadon az országot eddig vezető, most már őrizetben tartott Aung Szan Szú Kjít, illetve a többi bezárt politikai vezetőt.
Az ország más városaiban is elkezdődtek kisebb demonstrációk. A Ranguni Egyetem előtt mintegy kétezer diák tüntetett. Az épületet rohamrendőrök vették körbe, így a diákok nem tudták azt megközelíteni. A junta szombaton lezárta az egész internetet. A korábbi napokhoz hasonlóan aznap este is volt tüntetés Rangunban, fesztiváli hangulatban.
A hadsereg hétfőn, a parlament ülése előtt néhány órával vette át a hatalmat, és őrizetbe vette a Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kjít, Mianmar de facto vezetőjét, valamint több más magas rangú politikust. A lépést azzal indokolták, hogy a kormány nem reagált a katonaságnak a feltételezett választási csalásokkal kapcsolatos panaszaira.
Thomas Andrews, az ENSZ mianmari különleges jelentéstevője a Reuters hírügynökségnek azt állította vasárnap, hogy több mint 160 embert vettek őrizetbe hétfő óta.
(MTI)