Megtalálták, mi okozta a tömeges fertőzést a McDonald's burgereinél
A gyorsétterem100 millió dolláros mentőcsomaggal igyekszik helyreállítani a bizalmat és támogatni a leginkább sújtott franchise-okat.
Egy éven belül ez már a második, a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban elfogadott határozat az ENSZ BT-ben.
Diplomáciai források szerint a tizenöt fős testület tagjai egyhangúlag támogatták a Nagy-Britannia által benyújtott határozattervezetet, amely mindenek előtt a konfliktus és szegénység sújtotta országok hozzáférését könnyítené meg a vakcinákhoz.
A testület a dokumentumban szolidaritásra szólít fel a szegényebb országokkal, illetve tűzszünetet sürget az egyes konfliktusokban. A határozat, amelynek szövegébe az AFP francia hírügynökség betekintést nyert, arra biztatja a tehetősebb országokat, hogy ajándékozzanak oltóanyagot az alacsony- és közepes jövedelemszintű államoknak. A nemzetközi közösség tagjait pedig kifejezetten felszólítja, hogy ne halmozzanak vakcina-készleteket.
A határozat emellett a nemzetközi együttműködés erősítését sürgeti, lehetővé téve ez által a megfizethető hozzáférést az oltóanyagokhoz a konfliktusövezetekben és bonyolult humanitárius helyzetben élők számára. A világszervezet adatai szerint ez mintegy 120 millió embert érint. A diplomaták egy hetet dolgoztak a végleges határozaton Kína és Oroszország fenntartásai miatt.
António Guterres szerdán globális oltási kampány megvalósítására szólította fel a fejlett országokat, elejét véve ezzel annak, hogy a szegényebb országok lemaradjanak. Az ENSZ-főtitkár szerint a világ tíz országa használta fel eddig a rendelkezésre álló oltóanyagkészletek 75 százalékát, 130 ország pedig eddig még egyáltalán nem jutott vakcinához.
(MTI)
Nyitóképünk illusztráció. Fotó: Luis Acosta / AFP