A pénz beszél: bejelentették a 2030-as és a 2034-es labdarúgó-világbajnokság helyszíneit!
A 2030-as tornát Spanyolország, Portugália és Marokkó rendezi közösen, míg 2034-ben a Közel-Keleten lesz a világ szeme.
Szaúd-Arábia és Irán a közel-keleti hatalomért viaskodik egymással.
„Szaúd-Arábia fenntartja magának a jogot arra, hogy nukleáris fegyverekkel fegyverezze fel magát abban az esetben, ha nem tudják visszatartani Iránt az atomfegyver készítésétől” – mondta Ádil al-Dzsubeir szaúdi külügyi államtitkár.
Dzsubeir a dpa német hírügynökségnek adott interjúban teljes mértékben lehetségesnek nevezte az említett forgatókönyvet. „Ha Irán nukleáris hatalommá válik, több ország követheti a példáját” – mondta. „Szaúd-Arábia nagyon is világossá tette, hogy minden tőle telhetőt meg fog tenni annak érdekében, hogy megvédje népét és területeit” – tette hozzá.
Szaúd-Arábia és Irán a közel-keleti hatalomért viaskodik egymással. Az atomenergia felhasználásán évtizedek óta dolgozó Irán 2015-ben hathatalmi megállapodást írt alá nukleáris programjának ellenőrzéséről. A 2015-ös atomalku célja megakadályozni Iránt abban, hogy komolyabb mennyiségű dúsítotturán-készletet halmozzon föl, amelyet nemcsak atomreaktoroknál, hanem nukleáris robbanófejeknél is fel lehet használni. Irán tagadja, hogy valaha is nukleáris arzenált akart volna kiépíteni. Irán a megállapodásban vállalt kötelezettségeit tavaly júniustól fokozatosan felmondta, miután Donald Trump amerikai elnök 2018 májusában egyoldalúan kiléptette az Egyesült Államokat az atomalkuból, és azóta többször is szankciókkal sújtotta Iránt.
(MTI)