Az új ateizmus az autizmussal rokon elmeállapot
„Az istenekkel birkózás olyan, mint a léggitározás?”, vagyis hogy is birkózhatna valaki olyannal, aki nincs.
Szerintük a pszichológus a transzfóbia ikonja, bármit jelentsen is mindez. A könyv tartalma nem számít.
Kiabáltak és sírtak az alkalmazottak Kanada legnagyobb könyvkiadójánál, a Penguin Random House Canadánál, nem sokkal azután, hogy bejelentették, jövő márciusban ők jelentetik meg Jordan Peterson pszichológus új könyvét. A megbeszélés a Vice beszámolója szerint feszült hangulatban zajlott. A stáb jó néhány tagja szerint „Peterson a gyűlöletbeszéd és a transzfóbia ikonja. És a fehér felsőbbrendűségé is, függetlenül ennek a könyvének a tartalmától. Nem vagyok büszke arra, hogy olyan cégnél dolgozom, amely kiadja őt.”
A kötet a korábbi, 12 szabály az élethez című művének a folytatása, Túl a renden: 12 további szabály az élethez címmel. Jordan B. Peterson 2016-ban lett világhírű, miután azt mondta, nem hajlandó betartani az új kanadai törvényt, ami kötelezővé tenné a választott személyes névmások használatát. Azóta 12 szabály az élethez címmel sikerkönyvet írt, vlogol, vitákon vesz részt, és tömött termekben életvezetési előadásokat tart, többek között a drogfüggőkről is sokat értekezett. Tavaly május végén Budapesten is járt, Orbán Viktorral is találkozott, aki Peterson szerint megpróbálja visszaadni a magyar kultúra metafizikai megalapozottságát.
(Vice)
Fotó: Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Jordan Peterson kanadai politológus, pszichológus professzor találkozója a Karmelita kolostorban 2019. május 30-án. Jordan Peterson a május 30-31-én megrendezendő Brain Bar fesztivál vendégeként érkezett Budapestre. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs