Merkel: Elmarad a Kínával tervezett uniós csúcstalálkozó

2020. október 16. 22:38

A megbeszélést később, videókonferencia formájában tarthatják meg.

2020. október 16. 22:38

A koronavírus-járvány okozta fertőzések számának drámai emelkedése miatt nem tartják meg az Európai Unió és Kína részvételével a november közepére, Berlinben tervezett csúcstalálkozót – jelentette be Angela Merkel német kancellár Brüsszelben pénteken.

Az európai uniós csúcsértekezlet miatt Brüsszelben tartózkodó Merkel videókonferencia keretében adott nyilatkozatában kijelentette, a csúcstalálkozó lemondása ebből kiindulva szükséges üzenet.

A Kínával tervezett csúcstalálkozót, amelyre a tervek szerint Hszi Csin-ping kínai elnök online jelentkezett volna be, eredetileg szeptember folyamán tervezték Lipcsében, de a koronavírus-járvány miatt későbbi időpontra, november 16-ra halasztották. Helyszínéül Berlint jelölték meg.

Információk szerint a megbeszélést egy későbbi időpontban, videókonferencia formájában tartják meg az uniós intézmények vezetői, valamint a kínai elnök részvételével.

(MTI)

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
néhai Ch.Pilot
2020. október 17. 09:31
Nem hinném, hogy ez Kínát érintené hátrányosabban...
kizökkentidő
2020. október 17. 09:25
Elhalasztanak egy onlájn csúcstalálkozót a vírusra hivatkozva. Az Uniónak sem az esze a legfontosabb szerve.
elfújta az ellenszél
2020. október 17. 08:56
Merkel póráza gazdit keres magának. Amig nincs meg az új gazdi, nincs sétáltatás
Tóth Zoltán
2020. október 17. 06:33
Szeretnék hivatkozni egy tegnapi elemzéshez írt reakcióimra (egészen pontosan az utolsóra): https://mandiner.hu/cikk/20201016_vizhiany_es_migracio_okologiai_civilizaciora_van_szukseg#comments . Úgy vélem, hogy jelen helyzetben, az ebben a híradásban ismertetett problémára is épp az lenne az érdemi és előremutató megoldás, mint ami a migráció/menekülthelyzet esetében is fontos előrelépést jelenthetne. Egészen pontosan: - miért ne cserélhetnének több és nagyobb közösségeket egymás közt Kína és az EU, - miért ne lehetnének EU-s (német, francia, ... szlovák, magyar, ... ) hivatalnokai, kormányzati vezetői (miniszterig bezárólag) Kínának, és vica versa, - miért ne szólhatnánk bele komolyabban egymás (lényegében viszont közös) ügyeinkbe (akár közös választójoggal)? A fentebbiek természetesen globálisan minden további hatalmi tömörülés esetében szintúgy érvényes.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!