A Vatikánban bölcsőde várja a kisgyerekeket
A pápai állam dolgozói sokáig kiváltságos helyzetben voltak, de ott is megszorításokat vezettek be.
A világon már 42 148 875 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban.
A világon már 42 148 875 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 1 143 495, a meggyógyultaké pedig 28 484 306 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szombat reggeli adatai szerint. Egy nappal korábban 41 640 295 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 1 136 495, a gyógyultaké pedig 28 271 833 volt. A fertőzés 189 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 nevű betegség az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol már 8 489 752 embert fertőzött meg, 223 947-en haltak bele, 3 375 437-en meggyógyultak.
A koronavíruson is múlhat az amerikai elnökválasztás
Az Egyesült Államokban pénteken, egyetlen nap alatt, 83 ezer új fertőzöttet regisztráltak a forrás adatai szerint. A járvány által a leginkább sújtott térség változatlanul az amerikai középnyugati vidék. Ohióban harmadik napja folyamatosan magas az újonnan diagnosztizált fertőzöttek száma, miként Pennsylvaniában, Wisconsinban és Illinois államban is. Ohio, Pennsylvania és Wisconsin az úgynevezett csatatér-államok, vagy ingadozó államok közé tartozik, vagyis ott az állampolgárok soha nem egyértelműen demokratákra vagy republikánusokra voksolnak. A csatatér-államok kulcsfontosságúak az elnökválasztás eredményei szempontjából. Joe Biden, a demokraták elnökjelöltje ezekben a tagállamokban bővítette a vele rokonszenvezők arányát.
Az Egyesült Államokban a héten több mint 441 ezer – július óta a legtöbb – koronavírusos fertőzöttet diagnosztizáltak. A járvány erősödését Joe Biden a Donald Trump elnök elleni támadásokra is felhasználta, azt állítva, hogy az elnök képtelen jól kezelni a járványt. A csütörtöki elnökjelölti vitán – amelyet a Tennessee álamban lévő Nashville egyik egyetemén tartottak – a demokrata párti politikus a járvány szempontjából „sötét telet” jósolt, pénteken Delaware-ben mondott kampánybeszédében pedig azt hangoztatta, hogy Trump alábecsüli a szájmaszk és a társadalmi távolságtartás fontosságát. „Hányan fognak még szenvedni, mert a szeretteik az elnökre hallgattak?” – fogalmazta kérdésbe az álláspontját Biden. Hozzáfűzte: „Donald Trump minél tovább marad elnök, annál hanyagabb lesz”.
Donald Trump változatlanul optimista képet próbál festeni a járványról. Pénteken a közép-floridai Ocalában kampányolva kijelentette: Biden „lényegében megpróbálja megfélemlíteni az embereket”. Az elnök azt hangsúlyozta, hogy „nem lesz sötét a telünk, a (járvány) vége felé közeledünk, és az alagút végén ott a fény”.
Világadatok
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
(MTI)
Fotó: Üresen álló sírok Teherán Behesht-e Zahra nevű temetőjében 2020. október 21-én. Az iráni egészségügyi minisztérium közlése szerint az előző 24 órában azonosították az eddigi legtöbb koronavírussal fertőzött személyt az országban, valamint 312 ember hunyt el a betegségben. (MTI/ EPA/ Abedin Taherkenareh)