A nemzeti egység megőrzésére szólította fel a franciákat szerda este Emmanuel Macron köztársasági elnök.
„Mindannyian meglepődtünk a járvány felgyorsulásán. Egységesnek kell maradnunk, és nem szabad engednünk a megosztottság mérgének. Ez az időszak nehéz, de tanúságtétel arról is, kik vagyunk valójában: olyan nők és férfiak, akik összefognak” – jelentette ki Macron.
„Bízom bennünk, bízom abban, hogy képesek vagyunk legyőzni ezt a megpróbáltatást. Mindenkinek helyt kell állni abban az elhatározásban, hogy tartjuk magunkat a felállított szabályokhoz.
Egységes nemzet vagyunk. Franciaország vagyunk"
– mondta a köztársasági elnök.
A francia elnök ezt megelőzően bejelentette, hogy csütörtök éjféltől az egész országban újra bevezetik a korlátozó intézkedéseket a COVID-19 miatt bekövetkezett halálesetek növekedésének megállítása végett. Az iskolák és a bölcsődék ennek ellenére továbbra is nyitva maradnak – tette hozzá.
„Egyesek azt hirdetik, hogy nem kell semmit se tenni és hagyni kell a vírust terjedni, ezt hívjuk a kollektív immunitás keresésének. A tudományos tanács felmérte egy ilyen lehetőség következményeit. Elfogadhatatlanok. Rövid távon azt jelenti, hogy válogatni kell a betegek között a kórházakban, és néhány hónapon belül 400 ezren veszítik életüket. Franciaország soha nem választ egy ilyen stratégiát” - hangsúlyozta az elnök.
„Miután az iskolák nyitva maradnak, a szülők jobban össze tudják egyeztetni a családi életüket és a munkahelyi elfoglaltságaikat, de amennyiben lehetséges, az otthoni munkavégzés lesz az általános, és a tavaszi lezáráshoz képest a gazdasági élet fokozottabban megy tovább” - mondta az államfő.
„A gazdaság nem állhat meg és nem is omolhat össze” – hívta fel a figyelmet az államfő, emlékeztetve arra, hogy a tavaszi karantén 10 százalékos recessziót eredményezett.
– hívta fel a figyelmet az államfő, emlékeztetve arra, hogy a tavaszi karantén 10 százalékos recessziót eredményezett.Az állami hivatalok, a posta, az építkezések, a mezőgazdaság és a gyárak ezért most nem állnak le. A márciusi lezáráshoz képest jelentős különbség az is, hogy az idősotthonokban a hozzátartozók látogathatják a bentlakókat, ahogy egyébként ez a kórházakban is engedélyezett.