A média önmaga építette le saját befolyását

2020. október 22. 16:35

Hogyan állhatott elő ez az ellenségeskedés a média és Donald Trump között?

2020. október 22. 16:35
Kurt W. Zimmermann

„Fontos különbség fedezhető fel a múlt és a jelen között. Az 1970-es években a média egy olyan hatalmi tényező volt, amely egy elnököt akár a hivatalából is el tudott mozdítani. Ma azonban a médiának nincs ereje, hiába támadja az elnököt már négy éve. 

Semmilyen eredmény nem mutatható fel, pedig a média eddig egy politikust sem vett annyira semmibe, mint Trumpot. Az elnök egy náci, gyilkos, pszichopata, bohóc és rasszista. Még a messzi Svájcban működő Tages Anzeiger nevű napilap is csalónak, sőt ipari méretekben működő bűnözőnek nevezte Trumpot. Ilyen hangnem egy elismert újságban sokáig elképzelhetetlen volt. 

(…)

Trump Twitter-fiókját egy 87 millió emberből álló publikum követi. Ez a tízszerese a legnézettebb televíziós műsoroknak, és közel hússzorosa a vezető napilapok olvasottságának. Újságírók? Ugyan már.

Az újságírók hirtelen a nyilvánosság másodrendű szereplőivé váltak. Megszállott módjára reagáltak az új helyzetre, amikor Trump minden egyes Tweetjét földindulás mértékűvé erősítették. A mai napig nem értették meg, mennyire sikerült az elnöknek áthúzni őket a saját térfelére. Kritikus-hasznos idiótákká váltak.

(…)

Trump bemutatta az újságíróknak, hogy hogyan lehet őket függő helyzetbe hozni, tekintettel arra, hogy a népet az ő segítségük nélkül is el lehet érni. Ő volt az első politikus, aki kíméletlenül megmutatta a médiaiparnak saját korlátait. Hogy ebből aztán nem született szerelmi kapcsolat, az nem meglepő.”
 

***

A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.

 

 

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
OberEnnsinnen
2020. november 17. 16:06
"nem született szerelmi kapcsolat, az nem meglepő." Nem is születhetett, az elnök pár napja jelentette ki nagy nyilvánosság előtt: Az (USA-) gazdagok nagy többsége gyűlöli őt. Márpedig az amerikai médiát, sajtót, Hollywoodot, ők, a nem angolszász gazdagok irányítják.
catalina9
2020. november 01. 12:25
A német sajtó - még a független és konzervatív(?) Die Welt is - epét hányt és hány Trumpra. A liberálisokat SZ, FAZ - el sem lehetett olvasni. Gúnyolták az első perctől kezdve, mintha egy outsider mitugrász lenne, nem egy szövetséges nagyhatalom elnöke. Fogadásokat kötöttek, hogy mikor fog megbukni. Ötleteket kerestek, hogy ki és hogy tudná minél előbb megbuktatni." hát ebben nincs semmi meglepő: "Az amerikai zsidók 70 százaléka Bident támogatja" így hát a zsidó Soros, Bloomberg, Zuckerberg, Sulzberger (NYT) vezérli a médiát...
snowwolf
2020. november 01. 12:24
Nagyon jó interjú, köszönet az angol verzióért.
Leakis
2020. november 01. 12:24
Gyilkos Trump? Inkább az előző elnökök, akik lángra lobbantották az arab világot hazugsággal (Irak). Trump nem indított háborút, sőt békét akar teremteni az arabok és a zsidók között.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!