Franciaország megálljt parancsolt Magyarország ügyében – ez az Európai Unió jövőjét is befolyásolja
Brüsszel döntése aláásná az egyik legfontosabb uniós elvet.
Hogyan állhatott elő ez az ellenségeskedés a média és Donald Trump között?
„Fontos különbség fedezhető fel a múlt és a jelen között. Az 1970-es években a média egy olyan hatalmi tényező volt, amely egy elnököt akár a hivatalából is el tudott mozdítani. Ma azonban a médiának nincs ereje, hiába támadja az elnököt már négy éve.
Semmilyen eredmény nem mutatható fel, pedig a média eddig egy politikust sem vett annyira semmibe, mint Trumpot. Az elnök egy náci, gyilkos, pszichopata, bohóc és rasszista. Még a messzi Svájcban működő Tages Anzeiger nevű napilap is csalónak, sőt ipari méretekben működő bűnözőnek nevezte Trumpot. Ilyen hangnem egy elismert újságban sokáig elképzelhetetlen volt.
(…)
Trump Twitter-fiókját egy 87 millió emberből álló publikum követi. Ez a tízszerese a legnézettebb televíziós műsoroknak, és közel hússzorosa a vezető napilapok olvasottságának. Újságírók? Ugyan már.
Az újságírók hirtelen a nyilvánosság másodrendű szereplőivé váltak. Megszállott módjára reagáltak az új helyzetre, amikor Trump minden egyes Tweetjét földindulás mértékűvé erősítették. A mai napig nem értették meg, mennyire sikerült az elnöknek áthúzni őket a saját térfelére. Kritikus-hasznos idiótákká váltak.
(…)
Trump bemutatta az újságíróknak, hogy hogyan lehet őket függő helyzetbe hozni, tekintettel arra, hogy a népet az ő segítségük nélkül is el lehet érni. Ő volt az első politikus, aki kíméletlenül megmutatta a médiaiparnak saját korlátait. Hogy ebből aztán nem született szerelmi kapcsolat, az nem meglepő.”
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.