Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
A demokraták alelnökjelöltje hisz abban, hogy lesz külföldi beavatkozás a 2020-as elnökválasztási folyamatba.
„Két igazságszolgáltatási rendszer létezik az Egyesült Államokban” – jelentette ki Kamala Harris szenátor, a demokraták alelnökjelöltje a CNN hírtelevíziónak adott interjújában vasárnap.
Harris szenátor – aki a megválasztása előtt Kalifornia igazságügyi minisztere volt – bírálta Donald Trump amerikai elnököt és William Barr igazságügyi minisztert, mert cáfolják, hogy rendszerszintű fajgyűlölet uralná az igazságszolgáltatást. „Egy másik valóságban élnek” – állította Harris az elnökről és a miniszterről. „Amerika valósága az, amelyet nemzedékek, őszintén szólva, már a kezdetek óta látunk, vagyis hogy két igazságügyi rendszerünk van” – fogalmazott a demokrata párti politikus. Harris ezzel Trump és Barr szerdai – szintén a CNN-ben elhangzott – interjújára utalt. Az igazságügyi tárca vezetője akkor azt hangsúlyozta, hogy
„hamis narratíva” az, amely arról szól, hogy rendőrök afroamerikaiakat lőnek agyon
és az országban nincs kétféle igazságszolgáltatás. Donald Trump pedig a kenoshai látogatása kapcsán a rendszerszintű rasszizmusról kérdező CNN-műsorvezetőnek azzal válaszolt, hogy „mindig ugyanarra lyukad ki” és azt javasolta, hogy inkább a wisconsini Kenoshában és az oregoni Portlandban kirobbant erőszakot kellene megvitatni.
A demokrata párti alelnökjelölt vasárnap leszögezte: nem kérdéses, hogy az Egyesült Államokban nemzedékeken keresztül elfogadhatatlan számú fegyvertelen fekete amerikait gyilkoltak meg rendőrséggel történt incidensekben. „Nem gondolom, hogy az ésszerű emberek, azok, akik egyáltalán odafigyelnek a tényekre, vitatnák, hogy vannak faji egyenlőtlenségek és a rendszer is rasszista abban, ahogyan a törvényeket alkalmazzák” – hangoztatta Kamala Harris. Hozzáfűzte: ennek tagadása senkinek nem tesz jót. Arra a felvetésre, hogy mi a véleménye a még november 3. (az elnökválasztás napja) előtt esetlegesen forgalomba kerülő Covid-19 elleni vakcináról, Harris azt válaszolta: „nem bízom Donald Trumpban”. Mint mondta: nem bízik abban, hogy a vakcina hatékonyságát illetően az egészségügyi szakemberek mondják ki az utolsó szót. Szerinte nem hallgatják meg és félre is állítják majd őket, mert Donald Trump „kevesebb, mint 60 nappal a választás előtt minden lehetőséget megragad, amivel azt mutathatja, hogy ez ügyben is ő a vezető, pedig nem az”.
„Azt mondanám, hogy nem bízom Trumpban és hihető forrásnak kellene a vakcina hatékonyságáról és megbízhatóságáról szólnia” – fogalmazott Harris.
Arra a kérdésre, hogy vajon Joe Biden elnökségébe kerülne-e egy esetleges orosz beavatkozás az amerikai választási folyamatba, Kamala Harris azt mondta: „elvileg igen, természetesen”. Megjegyezve, hogy tagja a szenátus hírszerzési bizottságának, amely jelentést állított össze a 2016-os elnökválasztási folyamatba történt beavatkozásokról, leszögezte: számára világos, hogy Oroszország beavatkozott a 2016-os elnökválasztási folyamatba. „Hiszek abban, hogy lesz külföldi beavatkozás a 2020-as elnökválasztási folyamatba is és hogy Oroszország ennek a frontvonalában lesz” – vélekedett. Hozzáfűzte: ezt illetően mind ő, mind pedig Joe Biden elnökjelölt realista.
(MTI)