Az Európai Bizottság új intézkedésekkel segítené az adóvisszaélések elleni küzdelmet

2020. július 15. 15:19

A tervezett intézkedések könnyítenek az adóbevalláson és befizetésen, felszámolják a vitarendezés meglévő akadályait.

2020. július 15. 15:19

Az Európai Bizottság intézkedéscsomagot fogadott el, amellyel az adózást kívánja méltányosabbá tenni azáltal, hogy fokozza az adóvisszaélések elleni küzdelmet, visszaszorítja a tisztességtelen adóversenyt és növeli az adózás átláthatóságát – közölte Paolo Gentiloni gazdaságpolitikai biztos szerdán. Az olasz uniós biztos sajtótájékoztatóján azt mondta, az új adócsomag egyben hozzájárulhat  a koronavírus-járványt követő európai gazdaság helyreállításához és hosszú távú növekedéséhez. A csomag az adózási szabályok és eljárások egyszerűsítését is szolgálja az üzleti környezet javulása érdekében. Ez magában foglalja az adózási akadályok és az adófizetőkre nehezedő adminisztratív terhek felszámolását számos ágazatban, hogy a vállalkozások könnyebben tudjanak boldogulni és növekedni az egységes piacon – mondta.

A tervezett intézkedések könnyítenek az adóbevalláson és befizetésen, felszámolják a vitarendezés meglévő akadályait. Segítséget nyújtanak a tagállamoknak az adócsalás elleni hatékonyabb küzdelemben, valamint az adózási fegyelem javítása és az adminisztratív terhek csökkentése terén. Automatikussá válna a tagállamok közötti információcsere az online platformok forgalmáról. Megerősítenék és pontosítanák a tagállamok együttműködésének szabályait, például a közös adóellenőrzések terén.

A felvázolt javaslat mellett az Európai Bizottság az unión belüli adóversennyel és káros adózási gyakorlatokkal foglalkozó magatartási kódex reformját indítványozza. Így például javításra szorul a nem együttműködő országok és területek uniós jegyzéke, amely a nemzetközileg elfogadott követelményeket nem teljesítő unión kívüli országokról nyújt áttekintést. „Az uniós jegyzék már eddig is a jó adóügyi kormányzásra vonatkozó normák elfogadására ösztönözte az unión kívüli országokat, de még többet kell tenni” – fogalmazott. A javaslat ezen túlmenően felvázolja a fejlődő országokkal való adóügyi együttműködésre vonatkozó uniós megközelítést, összhangban a 2030-ig tartó időszakra vonatkozó fenntartható fejlődési menetrenddel – tette hozzá Gentiloni.

(MTI)

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
panka45
2020. július 15. 17:01
Itt a lénye az, hogy szűnjön meg az adóverseny! Ezt akarják, ezért figyelni. Újabb hatásköröket akarnak elvonni a nemzetektől.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!