Ilyen még az állatvilágban sem fordul elő: saját gyermekét mérgezte, majd pénzt csinált a baba szenvedéséből
És őt nevezték „influenszernek”.
Az óriásíbisz kizárólag Kambodzsában fordul elő, ahol kevesebb mint 300 példány él belőle.
Megmérgeztek három védett óriásíbiszt Kambodzsában, ami természetvédők szerint összefügghet a koronavírus-járvány okozta megélhetési gondokkal. A múlt hónapban több mint 100 gólyafiókával végeztek vadorzók.
A Wildlife Conservation Society (WCS) közleménye szerint a kritikusan veszélyeztetett fajhoz tartozó madarakat a húsukért ölték meg egy vadrezervátumban még április 9-én, újabb jeleként annak, hogy a járvány okozta megélhetési problémák miatt elharapózóban van a vadorzás. Az óriásíbisz kizárólag Kambodzsában fordul elő, ahol kevesebb mint 300 példány él belőle.
„A védett madarakat karbofuránnal, az egyik legveszélyesebb növényvédő szerrel mérgezték meg, amely további mérgezést okozhat, ha más állatok vagy emberek szervezetébe kerül” – mondta el Ken Serey Rotha, a WCS Kambodzsa igazgatója a Phnom Penh Post című lapnak. Szerinte a megölt íbiszek húsát helyben fogyaszthatták el vagy a piacra vitték eladni. Márciusban több mint 100 hindugólya-fiókát mészároltak le vadorzók a kambodzsai Prek Toal Ramsarban, Délkelet-Ázsia legnagyobb vízimadártelepén.
(MTI)
Nyitóképünkön a Debreceni Állat-és Növénykert skarlát íbisze látható. A kép forrása: MTI