Trump: „Több embert fogunk elveszíteni azzal, ha mély recesszióba vagy depresszióba süllyed az ország”

2020. március 24. 22:18

A szigorítások enyhítését, a munka mihamarabbi újbóli megindítását szorgalmazta az amerikai elnök egy televíziós beszélgetésben.

2020. március 24. 22:18

Az új típusú koronavírus-járvány miatt bevezetett szigorítások enyhítését és a munka mihamarabbi újbóli megindítását szorgalmazta az amerikai elnök abban a több mint kétórás televíziós beszélgetésben, amelyben nemcsak az újságíró, hanem a nézők is kérdezhették őt.

A műsort a Fox televízió munkatársa készítette a Fehér Ház kertjében. Jelen volt Mike Pence alelnök és Deborah Birx, a vírus megfékezésén dolgozó kormányzati munkacsoport egyik tagja is.

Trump: Öngyilkosságokhoz is vezethet a munkahelyek bezárása

Trump úgy vélekedett, hogy depresszióhoz, akár öngyilkosságokhoz is vezethet, hogy szerte az országban bezártak a gyárak, az üzletek és általában a munkahelyek. „Több embert fogunk elveszíteni azzal, ha mély recesszióba vagy depresszióba süllyed az ország” – fogalmazott, hozzátéve, hogy ezrek lehetnek öngyilkosok. Állításának igazolására azonban nem idézett sem adatokat, sem szakértői véleményeket. „Az országot vissza kell állítani a munkába, és az országunk ismét munkába akar állni” – hangoztatta. Majd kijelentette: „ez a gyógymód rosszabb, mint maga a probléma”, és a teljes leállással „tönkre lehet tenni az országot”. Szerinte április közepéig újra minden beindulhatna.

Deborah Birx azt hangsúlyozta: meglehet, hogy a közegészségügyi szakemberek majd a szigorú intézkedések általános enyhítését javasolják, de egyes államokban vagy vidékeken a szigorú korlátozásoknak érvényben kell maradniuk. Trump elnök kiemelte, hogy a szövetségi kormánynak is megvan a maga felelőssége, de a tagállamok kormányzóinak maguknak is önállóan kell cselekedniük.

Válaszolt Andrew Cuomo New York-i kormányzó korábban elhangzott véleményére, miszerint a szövetségi katasztrófaelhárítási ügynökségtől nem érkezik a megígért segítség, és lélegeztetőgépekből is több kellene. Trump erre azt fejtegette, hogy a kormányzónak „korábban kellett volna lélegeztetőgépeket rendelnie”.

Elmondta azt is, hogy a szövetségi kormány mobilkórházakat állít fel New York államban és más lépésekkel is segíti a bajba jutottakat. Mike Pence alelnök elmondta, hogy a szövetségi katasztrófaelhárítási ügynökség eddig kétezer lélegeztetőgépet küldött New York államba, és még további kétezret indít útnak.

Az amerikai gazdaságnak néhány héten belül újra kell indulnia

Trump kedden a Twitteren azt írta, hogy az embereknek minél előbb vissza kellene térniük a munkába, mert „a munkahelyeken is távol lehetnek egymástól, és védelmezően és szeretettel figyelhetnek az idősebbekre”.

Az elnök már a hétfői sajtókonferenciáján is felvetette, hogy az amerikai gazdaságnak néhány héten belül újra kell indulnia. Álláspontját elemzők azzal magyarázzák, hogy a múlt héten nyilvánosságra hozott adatok szerint a második negyedévben a munkanélküliség a 20 százalékot, a nemzeti össztermék (GDP) csökkenése pedig a 24 százalékot is elérheti.

Larry Kudlow, a Fehér Ház gazdasági bizottságának vezetője egy másik televíziós interjúban kedden azt hangoztatta, hogy „a közegészségügy magában foglalja a gazdaság egészségét is”.

„Ez kulcsfontosságú, és nem vagy-vagy kérdés” – tette hozzá.

Összesen 48 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Esvány
2020. március 25. 06:18
A dolog pikantériájához az is hozzátartozik, hogy úgy néz ki, mintha az USA-ban nem pontosan ugyanaz a vírus terjedne. mások a tünetek, és a 64 évnél FIATALABB felnőtteket is veszélyezteti. https://infostart.hu/kulfold/2020/03/20/amerikaban-megorult-a-koronavirus-64-ev-alattiak-veszelyben
BossN
2020. március 25. 06:00
Trump egy üzletember, így gondolkozik. Nem veszi észre, hogy rosszul közelíti meg a veszélyt.
gabor7th
2020. március 25. 01:41
Egy hónap szigorú karantén, utánna mindenki munkába, nem lesz csőd és a nyugdíjasok is életben maradnak.
legkisebbek közül
2020. március 25. 00:03
A kormányoknak a társadalmak elengedhetetlen felelős támogatásával együtt részint törekednük kell a fertőzés lassítására, mert ha az nem történik meg, összeroppanhat az egészségügyi rendszer és hullani fognak tömegesen az emberek. S ki kívánja felvállalni azon szeretpkört, mint az olaszoknál, eldönteni ki maradhat életben s ki nem? Ki szeretné kényszerből átvenni azt, ami nem emberi szerepkör, mások élete felett dönteni? Igazságot lát az ember abban, amit többen képviselnek. Az életek mentését támogatja, hogy elfogadjuk, adott mértékben csökkenteni kell a gazdasági pulzusszámot, védeni kell az emberi életeket, ugyanakkor biztosítva az országok működőképességet, másrészt pedig el kell fogadni, bizonyos értelemben háborúba kell lépniük az országoknak, át kell térni részben háborús termelésre, növelve a támogatást az aktuális szükségletek irányába, akár kiemelve egy példaként az egészségügy teherbíró képésségének nagyon gyors növelését vagy különböző irányokba a rászorulók, nehezebb helyzetbe kerülők irányába történő hangsúlyosabb érzékenységet - s ehhez sokaknak profilt kell váltaniuk átmenetileg, s egyben fel kell erősödnie a társadalmi szolidaritásnak. Az országoknak is, ezen témakörben is össze kell fogniuk, támogatva egymás aktuális szükségleteinek, hiányainak, a negatív következmények hatásainak csökkentését ill. a vakcina minél gyorsabb megszületését és tömeges gyártásának megteremtését.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!