Csúszhatnak a Brexit-tárgyalások a koronavírus miatt?
2020. március 26. 16:57
Lévén egy négy évtizedes kapcsolat eloldásáról szól, a Brexit soha nem ígérkezett könnyű feladatnak.
2020. március 26. 16:57
4 p
0
0
9
Mentés
„Egy fullasztóan szűk időkeretbe szorítva pedig még nehezebbnek tűntek a dolgok.
És most hozzájött még a koronavírus is.
Miközben a kormányok kétségbeesetten küzdenek az elmúlt száz év legsúlyosabb globális járványával, a Brexit-tárgyalások hirtelen egyszerűnek tűnnek. Pedig nem azok.
A koronavírus által a tárgyalások útjába gördített akadályok miatt bizonytalan előrehaladás várható. Michel Barnier, az EU Brexit-ügyi főtárgyalója például fertőzöttnek bizonyult. Brit partnere, David Frost házikaranténban van, és a betegség tüneteit mutatja. De azért a körülöttük lévő csapatok tovább dolgozhatnak, feltéve, hogy nem betegednek le ők is? Igen, sokan ebben reménykedtek egészen addig, amíg múlt héten a betegség további terjedése miatt a társas érintkezéseket korlátozó intézkedések léptek életbe, meghiúsítva ezzel a szemtől szembeni egyeztetések lehetőségét.”
(…)
„Uniós részről valószínűleg nem fogják rossz néven venni az időbeni csúszást. A britek távozása 65 milliárd eurós rést ütött az EU-s költségvetésen – aminek betömése komoly fejfájást okoz Brüsszelnek. Miközben pedig az Egyesült Királyság technikai értelemben már nem tag, a tárgyalások lezárulásáig továbbra is be kell fizetnie a rá eső részt a közös kasszába.
Jóllehet ez igen keserű pirula London számára, de a mostani rendkívüli körülmények közepette talán ez az egyetlen ésszerű opció. Nagy-Britannia távozása bizonyosan gazdasági visszaesést hoz majd, ebben a legtöbb szakértő egységes állásponton van. Kedvezőbb körülmények között ez talán gyorsabban és viszonylag fájdalommentesen átvészelhető lenne.
De a mostani körülmények nem kedvezőek. A járvány kitörése megviseli a gazdaságokat szerte a kontinensen, többüket szinte teljesen leállítva. Elemzők szerdán azzal riogatták a briteket, hogy készüljenek fel „egy olyan recesszióra, amilyet nem látott még az modern történelem”, és az euróövezet esetében is történelmi léptékű recesszióra figyelmezettek.”
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Rétvári Bence miniszterhelyettes a parlamentben kijelentette, 2010-ben csak 81-en ültek börtönben pedofil bűncselekmények miatt, most pedig a számuk elérte a 700-at, ez pedig azt jelenti, hogy a baloldali kormányzás alatt 600 ilyen ember sétálhatott szabadon.
Ennek a „tragikus folyamatnak” csak az szabhat gátat a szervezet szerint, ha az Unió a lehető legkeményebb rendvédelmi eszközökkel lép fel a gyűlöletkeltés ellen.
A saládokért felelős államtitkárt többek között új feladatáról, a magyar családtámogatási rendszer eredményeiről és személyes érintettségéről kérdeztük.
A 11 éves gyerek gyilkosa nem büntethető, mivel a huszonnégy éve elkövetett bűncselekmény idején még fiatalkorú volt, így a büntethetősége tizenöt év után elévült.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 9 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2020. május 01. 17:56
4-6 év alatt világháborúkat zavartak le, melyek után 1-2 év alatt a békéket is.
Mitől nehezebb feladat a Brexit?
Ha van akarat és erő, akkor lehet haladni, ha nincsen, akkor meg nem igazán.