Ludovic Orban: a Zöld megállapodás intézkedései ronthatják Európa versenyképességét

2020. január 08. 17:22

„Az intézkedésék hatással lehetnek az európai vállaltok további fejlődésére a világpiacon” – fogalmazott a román miniszterelnök.

2020. január 08. 17:22

Orban mandátuma megkezdése óta első brüsszeli útján szerdán David Sassolival, az Európai Parlament elnökével találkozott. A román miniszterelnök és Sassoli többek között Románia csatlakozásáról a schengeni övezethez és a Zöld megállapodás romániai megvalósításáról tanácskozott. Románia a múlt év decemberében tartott uniós tanácsi ülésen szavazta meg a megállapodás elfogadását, amely Európa karbonsemlegessé válását tűzte ki céljául 2050-es határidővel.

A román miniszterelnök aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a Zöld megállapodáshoz kötött intézkedések ronthatják Európa globális versenyképességét.

– mondta. Fontosnak nevezte, hogy minden ország megkapja azokat a forrásokat, amely segítségével el tudják érni a Zöld megállapodás célkitűzéseit.

David Sassoli elnök elmondta, hogy román és az európai érdekek megegyeznek: a megállapodást közös kritériumok alapján kell végrehajtani, és az egyezménynek segíteni kell a tagállomok gazdasági fejlődését, továbbá új munkahelyek létesítését. David Sassoli továbbá kifetette, hogy reménykedik Románia schengeni csatlakozásában. „Az Európai Parlament már sürgeti Románia csatlakozását az övezethez. Reménykedünk az Európai Tanács pozitív döntésében” – nyilatkozta az uniós vezető.

Románia – Bulgáriával együtt – 2007-ben csatlakozott az Európai Unióhoz. Habár az Európai Bizottság 2011-ben Zöld jelzést adott az ország schengeni  csatlakozáshoz, a két ország máig nem tagja az övezetnek. Az Európai Parlament utoljára 2018 novemberében kiadott állásfoglalásában arra kérte fel az Európai Tanácsot, hogy mihamarabb hozzon pozitív döntést Románia és Bulgária schengeni övezeti tagságáról.

(MTI)

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Oliver89
2020. január 09. 12:14
Pont ez a lenyeg
dmnr
2020. január 09. 08:46
Az egész zöld és öko hiszti csak egy újabb találmány a világot irányítók kezében, amivel országokat lehet befolyásolni, kormányokat megdönteni, iparágakat lehet tönkretenni, ráadásul a fogysztást növeli a "cserélj le mindent környezetbarátra" jelszóval.
balsors
2020. január 08. 21:15
Nem hallom a kórust? https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/klimastrategia-ombudsman--kormany-klimaterv-greenpeace.698061.html
ráadás-éve
2020. január 08. 19:45
Románia: 50 HUF/kWh Szerbia: 15 HUF/kWh Magyarország: 35 HUF/kWh Németország: 110 HUF/kWh
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!