Tényleg visszatér Európába Cristiano Ronaldo? – Sallai Rolandnak is köze lehet a dologhoz
A 39 éves világsztár második manchesteri időszaka balul sült el, de még lehet egy dobása.
Az ország déli és keleti részét ellenőrzése alatt tartó Haftar tábornok április 4-én indította meg csapatait az ENSZ által elismert kormány ellenőrzése alatt álló Tripoli elfoglalására.
Nincs alternatívája a török katonai segítségnek – jelentette ki Fájez esz-Szarrádzs, a nemzetközileg elismert líbiai egységkormány miniszterelnöke a Corriere della Sera hétfői lapszámában megjelent interjúban.
Mint mondta, kormánya fegyvereket kért Olaszországtól, de nem kapott választ. „Mindenki, aki minket bírál, előbb tegye fel a kérdést magának, mit tett volna a helyünkben, és látni fogja, hogy nem volt más választásunk” – vette védelmébe Szarrádzs a Törökországgal kötött vitatott katonai együttműködésről szóló megállapodást. „Akinek gondja van ezzel, az a nemzetközi joghoz fordulhat és bekérheti egy nemzetközi törvényszék határozatát” – hangoztatta.
Haftar offenzívája
A nemzetközileg elismert líbiai egységkormány öt országhoz (Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Olaszország, Algéria és Törökország) fordult pénteken katonai segítségért, hogy kivédhesse az ország keleti részét ellenőrzése alatt tartó Halífa Haftar tábornok offenzíváját a főváros, Tripoli ellen. Szarrádzs az interjúban magabiztosnak mutatkozott, hogy győzni fognak. Hozzátette: Haftar egy nemzetközi törvényszék elé fog kerülni.
Líbia déli és keleti részét ellenőrzése alatt tartó Haftar tábornok április 4-én indította meg csapatait az ENSZ által elismert kormány ellenőrzése alatt álló Tripoli elfoglalására. A hadművelet megakadt, ám december 12-én a tábornok bejelentette, hogy hamarosan döntő offenzívát indít a főváros elfoglalásáért.
Török segítség
A török parlament szombaton jóváhagyta az átfogó biztonsági és katonai együttműködésről szóló megállapodást a nemzetközileg elismert líbiai egységkormánnyal.
Az Anadolu török hírügynökség szerint az egyezmény lehetővé teszi Törökországnak, hogy katonai tanácsadókat és kiképzőket küldhessen Líbiába, közös hadgyakorlatokat tarthasson, illetve fegyvereket és katonai járműveket küldjön az észak-afrikai országba, amennyiben ezt a tripoli székhelyű vezetés kérné. A megállapodás egyben a hírszerzési értesülések megosztásáról is rendelkezik. Ankara emellett kötelezettséget vállalt, hogy segít egy védelmi erő felállításában, amely rendőrségi és katonai feladatokat egyaránt ellátna.
A kelet-líbiai erők hétfőn elengedték azt a Grenadában regisztrált hajót, amelyet szombaton tartóztattak fel Derna térségében török legénységével és átkutatták rakományát. Ahmed al-Miszmári tábornok, a kelet-líbiai erők szóvivője szerint nem találtak fegyvereket a fedélzeten. A hajó lisztet szállít Máltáról Egyiptomba.
(MTI)