Most hegyezzék a fülüket a liberálisok: eljött az idő, hogy még ők is beszámoljanak az áldatlan állapotokról
Szörnyű statisztikáról számolt be az olasz püspöki kar napilapja.
Pervez Musharraf árulás és felforgatás vádjával került a bíróság elé, ahol halálra ítélték.
Az ország korábbi vezetője, aki önkéntes száműzetésben él Dubajban, 2007-ben szükségállapotot hirdetett Pakisztánban. A bíróság szerint ugyanakkor ez sértette az alkotmányt. „Pervez Musharraf elnök megsértette az hatos számú cikkelyt, avagy megsértette Pakisztán alkotmányát” – fogalmazott az iszlámábádi kormány jogi képviselője, Salman Nadeem a Reutersnek. A bírósági eljárás egyébként 2014-ben kezdődött meg a volt elnök ellen, miután kihirdette a szükségállapotot 2007. november 3-án. Musharraf természetesen azonnal reagált a döntésre Dubajból: tagadta az összes ellene felhozott vádat.
A szükségállapot alkotmánysértő jellegét az adja, hogy a 76 éves volt elnök 2007-ben felfüggesztette a kihirdetett helyzeten keresztül az alkotmányt és bezárt több politikai vezetőt és bírát is. Az ekkor kialakult válság csúcspontja az volt, mikor Musharraf megpróbálta eltávolítani a Legfelsőbb Bíróság elnökét, Iftikhar Muhammad Chaudhry-t. Ezen lépése hatalmas, egész országra kiterjedő tüntetéshullámot eredményezett akkor.
Musharraf 1999-ben került hatalomra, egy katonai puccsot követően. Az atomhatalom Pakisztánnak ezután 2001 és 2008 között volt elnöke.