Bombaüzlet: kiderült, ki lehet a migránsbiznisz első milliárdosa
Az Egyesült Királyságban ehhez még embercsempésznek sem kell lenni.
A brit miniszterelnök belengette egy bizalmatlansági indítvány lehetőségét is.
„Annak ellenére, hogy pontosan ugyanazokat a lépéseket tettem meg, mint az elődjeim azért, hogy Queen's speech-et kérjek, a bíróságot arra kérték, hogy avatkozzon be ebbe a folyamatba a története során először. Egyáltalán nem tiszteletlenség a bírák felé azt mondani, hogy szerintem a bíróság tévedett. (kiabálás)
A bíróság tévedett egy lényegében politikai kérdésben
egy olyan időszakban, amikor a nemzet nagyon megosztott” – mondta Boris Johnson brit miniszterelnök a londoni parlament alsóházában szerda este.
A parlament azután ült össze, hogy a brit legfelsőbb bíróság kinyilvánította: jogellenes volt, amikor Boris Johnson szabadságra küldte a parlamentet.
Johnson később ultimátumot adott az ellenzéknek: „A mai ülés végéig van idejük benyújtani a bizalmatlansági indítványt, holnap pedig szavazhatunk róla.” A miniszterelnök továbbra is ragaszkodik az október 31-i kilépéshez.
Jeremy Corbyn, a Munkáspárt vezetője nem volt elragadtatva az ötlettől. Corbyn szerint csak akkor lehet új választásokról beszélni, ha Johnson hosszabbításért folyamodott az Unióhoz (és meg is kapta azt).