Rejtélyes üzenetet tett közzé Hont András, amiben azt is közölte: viszlát!
„Lépésről lépésre, tégláról téglára, per aspera ad astra, lárifári” – írta a publicista.
A közép-amerikai ország történelmének egyik legsúlyosabb társadalmi, politikai és gazdasági válságával küzd.
Újságírók, illetve a médiában dolgozók tartós és következetes elnyomásával vádolják Nicaraguát az ENSZ és az Amerikai Államok Szervezete (OAS) emberi jogi szakértői. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) szerint a nicaraguai sajtó képviselői arról számoltak be, hogy megfélemlítik, elhallgattatják, megfenyegetik és keményen támadják őket.
A világszervezet és az OAS is aggodalmát fejezete ki a vélemény- és szólásszabadság nicaraguai helyzete miatt. A két szervezet hangsúlyozta, a közép-amerikai állam civil társadalmának közösségi tere az egyébként is vészterhes időkben tovább zsugorodik.
Nicaragua történelmének egyik legsúlyosabb társadalmi, politikai és gazdasági válságával küzd. Tavaly áprilisban kezdődtek zavargások, miután a biztonsági erők leverték a nyugdíjcsökkentések miatt kirobbant megmozdulásokat. A tiltakozásokon legkevesebb 325 ember, főként kormányellenes tüntető vesztette életét, kétezren sebesültek meg, több mint 700 embert vettek őrizetbe, és mintegy 60 ezren kényszerültek elmenekülni emberi jogi csoportok szerint.
Az ellenzék szerint az egykori sandinista gerillavezérből lett államfő diktatúrát épített ki Nicaraguában. Ezért azt követelik, hogy a 2007-ben újra hatalomra került, korrupcióval és az emberi jogok lábbal tiprásával vádolt Daniel Ortega távozzon a hatalomból, az alelnöki székbe ültetett feleségével, Rosario Murillóval együtt. Az elnök ezzel szemben azt hangoztatja, hogy az ellenzék puccsot kísérelt meg ellene a katolikus egyház és az Egyesült Államok támogatásával.
(MTI)