Nem húzza az időt az osztrák kormány: máris hazatoloncolná a szíreket
Leállítják a családegyesítéseket is.
Veszélyesnek és korainak tartják Mianmarba való visszatelepítésüket.
A Bangladesben tartózkodó rohingja menekültek „rettegnek” a Mianmarba való visszatéréstől, ezért azt nem kellene siettetni – áll egy több nemzetközi segélyszervezet által írt petícióban, amelyet a két délkelet-ázsiai ország kormányának nyújtottak be.
A petíció szerint – amelyet más szervezetek mellett az Oxfam, a Save the Children és az International Rescue Committee képviselői írtak alá – a buddhista többségű Mianmarból elmenekült rohingja muszlim kisebbségi csoportok következő hetekre tervezett visszatelepítése „veszélyes és korai”.
A véres katonai akciók és a rendszerszintű üldöztetés tavaly augusztus óta már több mint 725 000 rohingját késztetett menekülésre a mianmari Arakán államból. Az ENSZ e témát vizsgáló szakértői népirtással is vádolják Mianmart.
A mianmari és a bangladesi kormány tavaly egyezett meg a menekültek hazatelepítéséről Arakán államba. Október 30-án bejelentették, hogy a folyamatot november közepén megkezdik, azon figyelmeztetések ellenére is, hogy a rohingjáknak ugyanolyan körülményekkel kell majd szembenézniük, mint amilyenek elüldözték őket.
„Az ENSZ többször is kijelentette már, hogy a mianmari állapotok jelenleg nem megfelelőek a hazatéréshez. Még mindig sokan menekülnek el Mianmarból, a hazatelepítések még nagyon koraiak” – áll a 42 segélyszervezet felhívásában.
(MTI)