Nem nyugszik a német külügyminiszter, újabb szankciókat vezetne be Oroszországgal szemben

Johann Wadephul reményét fejezte ki, hogy az intézkedések súlya rábírja majd az orosz államfőt arra, hogy tárgyalóasztalhoz üljön.

Vlagyimir Putyin orosz államfő pénteken a Kremlben fogadta Anatolij Bibilov déloszét elnököt.
Oroszország igyekszik mindent megtenni Dél-Oszétia gazdasági fejlődésének támogatása és biztonságának szavatolása érdekében – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő, amikor pénteken a Kremlben fogadta Anatolij Bibilov déloszét elnököt.
Putyin felhívta a figyelmet arra, hogy vasárnap lesz a 10. évfordulója annak, hogy Moszkva elismerte a Georgiából egyoldalúan kiszakadt Dél-Oszétia függetlenségét. Rámutatott, hogy növekszik a kétoldalú kereskedelmi forgalom – ennek értéke tavaly csaknem 70 millió dollár volt és az idei negyedévben csaknem 26 százalékos növekedést mutatott –, valamint hogy a köztársaságban támogató orosz beruházások történtek, egyebek között kórházak, lakóházak és utak épültek.
Bibilov megköszönte Putyinnak a köztársaságnak nyújtott személyes támogatását, és „történelmi" jelentőségűnek nevezte, hogy „Georgia békére kényszerítését" követően Oroszország elismerte Dél-Oszétia függetlenségét. Ennek nyomán szavai szerint a területen elkezdődött a stabilitás, a béke és a felvirágzás korszaka.
A dél-oszétiai háború 2008. augusztus 7-ről 8-ra virradóra tört ki, amikor Moszkva katonai erővel lépett fel Tbiliszi ellen, miután Georgia kísérletet tett rá, hogy fegyverrel hódítsa vissza a szakadár Dél-Oszétiát. Utóbbi a konfliktus nyomán, Georgia egy másik szakadár területével, Abháziával együtt, önhatalmúlag kinyilvánította függetlenségét. Ezt Oroszország 2008. augusztus 26-án ismerte el. Ezt rajta kívül csak Nicaragua, Venezuela, Vanuatu és Nauru tette meg.
Dél-Oszétia területe 3900 négyzetkilométer, lakossága a 2015-ös adatok szerint 53,5 ezer volt.
(MTI)