Iráni külügyminiszter: Amerikában senki sem bízik, nehéz lenne tárgyalni velük

2018. augusztus 08. 12:24

„Amerika egyszer így, egyszer úgy viselkedett, senki sem tud megbízni benne” – mondta Mohammed Dzsavád Zaríf, miután újra életbe léptek az Irán elleni szankciók.

2018. augusztus 08. 12:24

Nehéz lenne tárgyalni az Egyesült Államokkal most, mert senki sem bízik benne – mondta Mohammed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter szerdán, azt követően, hogy Washington újra szankciókat léptetett életbe az iszlám köztársasággal szemben.

Amerika egyszer így, egyszer úgy viselkedett, senki sem tud megbízni benne” – mondta az IRINN iráni hírcsatornán Zaríf. Washington májusban felmondta a 2015-ös többhatalmi atomalkut, és jelezte: újabb büntető intézkedéseivel maximális nyomást akar gyakorolni Teheránra. Donald Trump amerikai elnök ugyanakkor többször beszélt arról is: kész a párbeszédre Iránnal annak érdekében, hogy egy új, átfogó megállapodást kössenek, amely megnyugtatóan rendezi az iszlám köztársaság vitatott tevékenységeit, köztük ballisztikus rakétaprogramját.

Az amerikai vezető figyelmeztetett: „az iráni rendszer választás előtt áll”. Teherán „vagy változtat fenyegető és destabilizáló magatartásán, és akkor visszatérhet a világgazdaság körforgásába, vagy továbbra is a gazdasági elszigetelődés útját járja" – szögezte le. „Korábban senki sem támogatta Iránt" - hangsúlyozta ezzel szemben az iráni külügyminiszter. "Most azonban a világ minden országa támogatja."

Az európai országok szeretnék megmenteni a nukleáris megállapodást, illetve folytatni gazdasági tevékenységüket Iránnal. Ennek érdekében hatályba lépett az Európai Unió úgynevezett blokkoló rendeletének frissített változata, amely lehetővé teszi az európai cégeknek, hogy kikerüljék az amerikai szankciókat.

(MTI)

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Malvin
2018. augusztus 08. 22:11
Amerika úgy nem tud kiegyezni az Oroszokkal, ha Iránt le akarja rohanni. Putyinak 2 szövetségese van a Közel-keleten, Irán és Szíria. Egyik sem bukhat, mert az rántja a másikat. Izrael hegemóniára törekszik, ezért forszírozza ellenük a háborút, amihez Amerika kell. Amerika két érdek közé szorult. Ezért beszélnek össze-vissza.
fogas paduc
2018. augusztus 08. 13:53
Egy rendszert akkor lehet a legeredményesebben felszámolni, ha nem szigetelik el, hanem integrálják. Erre számos példa van pl: Észak Korea. Ha nem szigetelték volna el, akkor a Kim dinasztia már réges régen megbukott volna. Jimmy Carter 1975 környékén monta azt az iráni sahra - Rezah Pahlavira, aki egy rendkívül brutális elnyomó rendszert tartott fent, hogy " Amerika nagy barátja Irán" - aztán néhány hét múlva megbuktatódott az iráni sah, aki amerikába menekült, s az amerikaiak nem adták ki iránnak, akik cserébe elfoglalták az amerikai nagykövetséget stb.stb.stb. Le kellen ülniük egymással, azt rendezni ezt a régi ügyet. Ja, az USA megadta Vietnámnak a háborús jóvátételt és a bocsánatkérést?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!