Jobboldali nézeteket kezd felvállalni Kanye West, miután egy év kihagyást követően újra posztolni kezdett a Twitteren. A sztárrapper korábban már haverkodott Donald Trumppal is. A baloldal hangadói lefagytak, a jobboldali közönség üdvözli az új „elvtársat”.
2018. április 25. 13:58
p
0
0
34
Mentés
„Az emberek embereket démonizálnak, aztán bárki mást is démonizálnak, aki bármi pozitívumot lát valakiben, akit már démonizáltak.” Nem a Brian élete egyik szónokának mondata ez, hanem az amerikai rapperé, Kanye Westté – aki körül újabban azért forrt fel a levegő, mert tweetjeiből úgy tűnik, mintha közeledne az amerikai jobboldalhoz.
Más tweetek Kanye Westtől, az előző napokból: „A gondolatrendőrség el akarja nyomni a gondolat szabadságát”; „Az önviktimizáció egy betegség”, és: „Szeretem, ahogy Candace Owens gondolkodik” (ez utóbbi poszt április 21-i).
Candace Owens egy fekete politikai kommentátor és blogger nő – aki kőjobbos, azaz a kortárs „fekete konzervatívok” egyike. Annak ellenére, hogy a feminista interszekcionalizmus szempontjából kétszeresen is elnyomottnak kellene magát tekintenie, minthogy nő is és fekete is.
Mit tesz Isten, ő nem így tesz. Owens a Black Lives Matter nevű fekete aktivistahálózat és a fekete áldozati kultúra kemény kritikusa, valamint Donald Trump támogatója.
Owens alapállása egyébként az, hogy a feketék nem lehetnek folyamatosan a fehérek rasszizmusával, Amerika csúnya múltjával elfoglalva; ehelyett új történetre lenne szükségük, hogy kitalálják, milyen legyen a feketék új Amerikája.
A Quillette szerzője West tweetjei nyomán most arról ír:
el kellene felejteni, hogy a feketék csak és kizárólag baloldaliak lehetnek,
hiszen igenis sokuk oszt konzervatív nézeteket. Kitér például arra, hogy a Pew kutatása szerint a diplomával nem rendelkező feketék 60 százaléka szerint a bőrszínűk, fajuk nem befolyásolta soha az életpályájuk, karrierjük sikerét. Sőt, egy másik Pew-felmérés szerint az amerikai feketék 71 százaléka szerint a rapzene rossz hatással van a társadalomra.
A rapnek most éppen Kanye West a koronázatlan, különc királya. A több tízmillió lemezt eladó, mintegy 150 millió dolláros vagyont összerappelő West egy év kihagyás után tért vissza a Twitterre. Új tweetjeit imádják a konzervatív kommentátorok és megszólalók, például maga Owens és Alex Jones műsorvezető is megdicsérte.
Hogy persze Kanye szólásszabadság-párti kiszólásai és a konzervatív véleményvezérekhez való közeledése meddig fog tartani, az jó kérdés.
A rapper ugyanis nem kiszámíthatóságáról híres. 2015 szeptemberében még azon gondolkodott, hogy 2020-ban indul az elnökválasztásokon, aztán Trump győzelme után a 2024-es választást célozta meg.
A legutóbbi elnökválasztáson nem szavazott, azonban 2016 decemberében találkozott Donald Trumppal a New York-i Trump-toronyban: állítólag az iskola erőszak, a tananyag modernizálása és a tanárok támogatása volt a fő beszédtéma, de szóba került a chicagói helyzet is.
Ekkoriban azt nyilatkozta-posztolta, hogy támogatja Trumpot, de aztán a hét országot sújtó beutazási tilalom miatt törölte összes Trumpra vonatkozó tweetjét, és egy évig rá se nézett a Twitter-fiókjára.
Majd idén áprilisban
mégis úgy fogalmazott, hogy „kedvelem Donald Trumpot”.
És ezután jött a mostani tweetek sora.
Persze kommentátor legyen a talpán, aki meg meri saccolni, meddig tart a különcségeiről ismert West konzervatív korszaka.
A segélyvonalat hívó szülők és gyámok félelemről, reménytelenségről és zavarodottságról számoltak be azzal kapcsolatban, hogy mit jelenthetnek az új irányelvek a jövőben.
„Make Amerika great again!”, „Nekünk Magyarország az első!”. Így fordíthatjuk le Kölcseyt mai nyelvre – így beszél a normalitás, ez a régi, elveszett világunk visszajövetelének ígérete.
A főpolgármester kijelentette, hogy élne Lázár János ajánlatával, és várja, hogy megbeszéljék, „az állam mikor végzi el azokat a beruházásokat, amiket az arab beruházónak már megígért”.