Az Obama–Biden–Harris külpolitika egy személyiségzavaros külpolitika
Soha nem tudni, hogy aki a vonalon van Washingtonból, az most Dr. Jeckyl vagy Mr. Hyde.
A Las Vegas-i mészárlás után sem lehet áttörésre számítani a fegyvertartás korlátozásában – mondta el az M1 keddi műsorában Ugrósdy Márton. A Külügyi és Külgazdasági Intézet stratégiai igazgatóhelyettese szerint célszerű lenne, ha már a fegyverhez jutás esetében szigorúbb szabályokat vezetnének be.
Várhatóan fellángol a fegyvertartás korlátozásáról szóló vita a Las Vegas-i tömegmészárlás után, de most sem lehet áttörésre számítani ebben a kérdésben – mondta a Külügyi és Külgazdasági Intézet stratégiai igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatorna keddi műsorában. Ugrósdy Márton hozzátette: hosszú távon hasznos lenne a fegyvertartás korlátozása, az Egyesült Államokban ugyanis az a szóbeszéd, hogy több fegyver van otthon az embereknél, mint ahány lakosa van az országnak. Ezzel nyilván kezdeni kellene valamit, de mivel a fegyver birtoklásának jogát az alkotmány második kiegészítése rögzíti, ezért nehéz felvállalnia a politikusoknak a korlátozást.
Összehasonlításképp rámutatott: nem véletlen, hogy Kanadában nincs annyi erőszakos halál, mint az Egyesült Államokban. Kanadában csak a vadászathoz, illetve a fegyveres erők kötelékében lehet fegyverhez jutni. A szakértő szerint célszerű lenne, ha már a fegyverhez jutásnál korlátozásokat vezetnének be. Megjegyezte azonban, hogy mivel a nemzeti fegyverszövetség 6 millió dollárt fizetett Donald Trump kampányába, ezek után „furcsa lenne, ha az elnök betiltaná a fegyverviselést”.
(MTI)