Tüntetők és rohamrendőrök csaptak össze Párizsban

2017. szeptember 13. 16:30

Összecsaptak a rohamrendőrök és a munkajogi reformok miatt elégedetlenkedő tüntetők kedden Párizsban.

2017. szeptember 13. 16:30

Összecsapott a rohamrendőrség és a munkajogi reformok kapcsán tüntető tömeg kedden Párizsban. A tiltakozást a CGT nevű szakszervezet szervezte, akiknek hála már több ezer demonstráló vonult fel Franciaország különböző városaiban, köztük Marseille-ben és Le Havre-ban – közölte az Euronews.

„Soha semmilyen reform, amely lerombolta a munkatörvényt, nem fordította meg a munkanélküliséget, más országokban sem. Ez csak bizonytalanságot okoz, alkalmi munkát teremt, nem oldja meg, hogy legyen olyan stabil munkánk, amelyre egy életet lehet építeni” – mondta a CGT szakszervezet vezetője, Philippe Martinez.

Az oldal információi szerint várhatóan további tüntetésekre számíthatnak Franciaországban, s ez az ügy lesz a nemrég megválasztott elnök, Emmanuel Macron első komoly belpolitikai kihívása. 

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csigorin
2017. szeptember 14. 10:56
urnatol valo tavozas utan reklamaciot nem fogadunk el
flora_
2017. szeptember 13. 18:45
Erről egy szót sem olvastam pl. az Indexen...
zakar zoltán béla
2017. szeptember 13. 18:25
Micronyomor!
Megtalálta
2017. szeptember 13. 18:20
"„Soha semmilyen reform, amely lerombolta a munkatörvényt, nem fordította meg a munkanélküliséget, más országokban sem. Ez csak bizonytalanságot okoz, alkalmi munkát teremt, nem oldja meg, hogy legyen olyan stabil munkánk, amelyre egy életet lehet építeni” – mondta a CGT szakszervezet vezetője, Philippe Martinez." Mondjuk ez történetesen nem igaz, de azt végképp nem tudom, hogy ha a franciák nem ezt akarták, akkor mégis miért szavaztak Macronra. Macron nem messiás, aki úgy teszi rendbe a munkaerőpiacot, hogy kettőt suhint a pálcájával. A munkaerőpiaci rendbetétel konkrétan azt jelenti, hogy munkavállalói/szakszervezeti jogokat kell leépíteni. Minimum a német szintre ,vagy inkább kicsivel alább. Ha meg nem, akkor szépen elvándorolnak a francia munkaadók, valahova máshová.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!