Drámai beismerés: elszabadult a pokol Nagy-Britanniában, az ország teljesen kiszolgáltatottá vált
Az új törvénymódosításban bízik a brit miniszterelnök.
A Brit Vöröskereszt vezetője szerint van, amikor nehézséget okozhatnak a jótékonysági szervezetnek a nevében található „brit” és „kereszt” szavak.
Cikket írt Mike Adamson, a Brit Vöröskereszt főigazgatója az NPC blogra. Adamson a londoni toronyháztűz tapasztalatairól írt a cikkében. Szerinte a Grenfell-tűzeset volt a legnagyobb kihívás a Brit Vöröskereszt történetében. Szerinte nagyon sokat elért a Vöröskereszt az eset során, de tanulságokat is levont a történtekből.
Úgy látja, jobban együtt kellett volna működni a helyi közösséggel. Meg kellett volna találni a módját, hogy miként vegye át a feladatokat a Vöröskereszt az állami, önkormányzati hatóságoktól, ha azok kudarcot vallanak.
Adamson ugyanakkor arról is írt: a Brit Vöröskeresztnek jobban kellene reprezentálnia a társadalmat, amiben létezik. És vannak szerinte kihívások: „Van egy rizikó, hogy egy a Grenfellhez hasonló diverz, sokszínű közösségben egy »brit« és »kereszt« szavakat a nevében tartalmazó szervezetet egy keresztény szervezettel kevernek össze” – panaszkodik írásában a Brit Vöröskereszt vezetője.
„Egyáltalán nem vagyunk olyan sokszínűek, amilyennek lennünk kellene az önkénteseink, a munkatársaink és a vezetőségünk köreiben” – írja Adamson, aki büszke arra, hogy személyesen alakítja a Brit Vöröskereszt „befogadási és diverzitási” stratégiáját.