Lázadnak az emberek Haitin az alkohol adójának emelése miatt

2017. szeptember 14. 11:10

A cigaretta ára is emelkedik.

2017. szeptember 14. 11:10

Több ezer ember tüntetett haiti fővárosában, miután a kormányzat újabb alkohollal és cigarettával kapcsolatos adóemeléseket jelentett be. 

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
annamanna
2017. szeptember 15. 11:30
És ehhez mit szólsz? "Az európaiak a 15-16. században főként a partvidéket látogatták (Rabszolgapart); a 15. században elsőként a portugálok. A késő középkor európai tengerészei nagyon elcsodálkoztak, amint a térség szárazföldjére léptek. Sok mérföldön át húzódó, gondosan kiépített utak, fasoroktól közrefogva; ahol napokig utazhatott az ember és pompásan művelt földektől borított tájat látott, továbbá háziszőttes anyagokból készült, díszes ruházatú embereket. A tengerészek jelentéseiből, amelyeket a 15. és 17. század közötti időszakban írtak, kiderül, hogy a Szaharai-övezettől déli irányban Fekete-Afrika ezen a részén magas szintű kultúra virágzott.[6] Az öt mérföld kerületű Benini Királyság fővárosát, Nagy-Benint fákkal szegélyezett hosszú sugárutak övezték és a királyi palota - az egyik holland utazó szerint - akkora területet foglalt el, mint Haarlem városa, a palota galériái pedig olyan nagyok voltak, mint az amszterdami tőzsde. Legalább harminc, utcákkal keresztezett sugárút szelte át a várost, és emeletes házait - a hollandok tanúsága szerint - ragyogó tisztaság jellemezte.[7] Hogy a felső-guineai tengerpart államai a fejlődésnek milyen magas fokán álltak, az a régészek előtt csak a 20. században vált igazán világossá, miután megtalálták a benini, az ifei, a jorubai kézművesek és a mai Nigéria területén levő más ősi kulturális központok kézműveseinek művészi termékeit. Ezt a virágzó kultúrát az európai konkvisztádorok mindenhol megsemmisítették ott, ahová csak eljutottak. A 16. században a mai Nigéria nagy része a rabszolga-kereskedők vadászterületévé vált." https://hu.wikipedia.org/wiki/Nig%C3%A9ria#K.C3.B6z.C3.A9pkor_v.C3.A9ge.2C_.C3.BAjkor
Strassnoff Ignác
2017. szeptember 15. 00:17
A cigi és a pia mindenhol remek üzlet. Elsősorban az államnak. A világ összes szakembere százmilliószor bizonyította fehéren-feketén, hogy a kiadási oldal magasabb a káros következmények miatt, de ezt mindenhol leszarják. Az ugyanis nem olyan egyértelműen számolható, mint a bevétel. Ráadásul ha nem adóztatják, akkor is fogyasszák a népek, csak akkor nem keres rajta az állam. A totális tiltás baromság, nem vezet sehova. Lásd az USA elbaszott szesztilalmát, ami a maffia hihetetlen tündöklését eredményezte, bandaháborúkat, egyebeket. Az emberek ugyanannyit ittak, csak nem a kormány keresett a bulin, hanem a bűnözők. Ráadásul az Aladdin kincsét költötték egy betarthatatlan törvény védelme érdekében. A tengernyi halottról már ne is beszéljünk! Van amit nem lehet egyelőre betiltani. (Nem is tudom elképzelni, hogy valaha is lehessen.) Gorbacsovot is ezért utálta a népe, mint a szart. El akarta tőlük venni a vodkát. Amúgy meg szerintem kizárólag az adózás az oka annak, hogy a világ java részén nem legális a marihuána. Jó minőségű szeszes italt, vagy dohányárút otthon előállítani (Főleg városi körülmények közt.) nem egyszerű. Szakértelem, idő, befektetés, egyebek... Bezzeg a fű! Egy virágcserép, aztán hadd nőjön! A nagyipar nem tudja felülmúlni, úgyhogy nyilván senki se venne olyasmit adóteherrel drágítva, amit otthon fillérekből, azonos minőségben elő tud állítani. Ráadásul az alkohol és a fű nem kompatibilisek, tehát konkurenciája az adómentes fű, az adózott piának. Úgyhogy tilos. Persze leszarják. Dilemma....
brekker
2017. szeptember 14. 15:09
Nálunk meg a fél ország sodor és tömköd az elbaszott szabályozás miatt.
sersem4
2017. szeptember 14. 13:53
Én ingyen adnám nekik a cigit is, meg a töményet is.. Sokat nem változtatna a helyzeten, láthatólag szarabbul már nem élhetnek még egy tüdőrákkal, vagy májzsugorral se ezen a lepratelepen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!