Jézus élete után a kiválasztottak maradtak meg nekünk
Isten igéjét nemcsak a Biblia hirdeti, de minden ihletett mű, így például akár egy festmény, egy regény. Vagy éppen egy sorozat, amely Jézus élete alapján még rekordot is állított.
Folyamatos támadásoknak vannak kitéve a keresztények, amióta engedélyezték Nagy-Britanniában a melegházasságot – véli a Spectator szerzője.
Szeptember 12. és október 27. között postai úton szavaznak az ausztrál állampolgárok az azonos neműek házasságának engedélyezéséről. Ennek alkalmából a Spectator ausztrál kiadásának szerzője, David Sergeant számbavette, mi történt Nagy-Britanniában LMBT- és genderügyben azóta, hogy a tory David Cameron kormánya 2012-ben legalizálta a melegházasságot.
Kirekesztő névmások
Az azonos neműek házassága által jelentett „haladásra” építve Theresa May brit kormányfő javaslatot tett arra, hogy töröljék el a hivatalos nemváltoztatás előtti orvosi konzultáció kötelezettségét. A londoni tömegközlekedési vállalat betiltotta az olyan „heteronormatív” szavak használatát, mint hölgyeim és uraim, miközben egyes egyetemeken rosszabb osztályzatokat adnak azoknak, akik nem a gendersemleges névmásokat használják.
Sergeant rámutat arra, hogy az ígéretek ellenére, miszerint a hívőknek nem kell megtagadniuk a meggyőződéseiket a melegházasság bevezetése miatt, egyre többen követelik, hogy az anglikán egyház változtassa meg hozzáállását a melegek irányában. Justine Greening egyenlőségügyi miniszter kijelentette, hogy az egyháznak lépést kell tartani a modern időkkel, az Alsóház elnökének elméletileg semleges tisztségét betöltő John Bercow pedig úgy véli, hogy csak akkor lesz valóban egyenlő a házasság, ha a templomban is mindenki egybekelhet.
Az egyházi iskolákat is támadják
Sergeant felidézi egy pünkösdista házaspár esetét is, akiktől a brit Legfelsőbb Bíróság megtagadta, hogy még több gyereket fogadjanak örökbe, mivel tradicionális nézeteket vallanak a homoszexualitásról. Hiába ismerte el a bíróság, hogy szerető környezetet biztosítanak a korábban adoptált gyermekeik számára, úgy ítélték, hogy a szexuális orientációval kapcsolatos egyenlőség követelménye felülírja ezt a szempontot.
Az azonos neműek házasságáról szóló parlamenti szavazást megelőzően ürüléket dobtak egy, a melegházasságot ellenző konzervatív képviselő házára, gyermekei halálos fenyegetéseket kaptak, iskolájuk címet pedig közzétették az interneten. Több keresztényt elbocsátották állásából, miután a legalizálás ellen foglaltak állást. Egy észak-ír cukrászda tulajdonosait elítélte a bíróság, mivel nem voltak hajlandók olyan tortát készíteni, melyre a melegházasságot üdvözlő feliratok kerültek volna. A National Trust nevű műemlékvédelmi szervezet arra kötelezte az önkénteseit, hogy szivárványszínű kitűzőt tegyenek fel, az ezt megtagadókat pedig félreállították.
Sergeant szerint már a három éveseknek szóló tévéműsorok is „genderfluiditást” tanítanak, azoktól a szülöktől pedig, akiket elriaszt a „kielégítő” pornófogyasztást és maszturbációs technikákat taglaló szexuális felvilágosítás, megtagadják a jogot, hogy kivegyék gyerekeiket az osztályból. Még az egyházi iskolákat is támadják: Louise Casey kormánytanácsadó elfogadhatatlannak tartja, hogy a katolikus iskolák homofóbok és melegházasság-ellenesek legyenek.