Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Washington négy vállalatot és tizennégy személyt, köztük bankvezetőket, kereskedelmi cégeket és az észak-koreai állampárt vezetőit szankcionálná annak érdekében, hogy Phenjan mondjon le fegyverkezési programjáról.
Washington újabb szankciókat javasolt az ENSZ Biztonsági Tanácsában Észak-Korea ellen atom- és rakétaprogramja miatt. A javaslat ismételten „a leghatározottabban” elítéli az észak-koreai rendszer nukleáris és ballisztikusrakéta-kísérleteit, s felszólítja Phenjant, hogy „maradéktalanul, visszafordíthatatlanul és ellenőrizhetően” mondjon le fegyverkezési (beleértve nukleáris) programjáról.
A szankciókról szóló határozattervezethez csatolt mellékletben 14 személyt és 4 vállalatot neveznek meg, akiket és amelyeket szankcionálnak, mert hozzájárultak a phenjani katonai programok fejlesztéséhez. Az amerikai sajtóban kiszivárgott értesülések szerint a listán bankvezetők, kereskedelmi cégek és az észak-koreai állampárt vezetői találhatóak.
A javaslatot az Egyesült Államok előzetesen egyeztette Kínával, de az ENSZ-ből származó csütörtök esti információk szerint a BT többi tagja sem jelezte, hogy megvétózná a határozat elfogadását. A Biztonsági Tanács öt állandó tagjának (az Egyesült Államoknak, Oroszországnak, Kínának, az Egyesült Királyságnak és Franciaországnak) vétójoga van.
Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet már kedden jelezte újságíróknak, hogy Washington és Peking – részletes egyeztetések után – várhatóan megállapodik az Észak-Korea ellen hozandó újabb szankciókban.
Az ENSZ BT tavaly két határozatot fogadott el a Phenjan elleni gazdasági szankciók szigorításáról. A mostani javaslatról pénteken szavaznak.
(MTI)