Kiderült, miért mondott le az Országos Bírói Tanács elnöke
Szabó Péter nem érzi úgy, hogy az állammal kötött megállapodás sérti a bíróságok függetlenségét.
Trevor Kalanick befektetői nyomásra távozott posztjáról. Az Uber-igazgató személye azután vált elfogadhatatlanná, miután fény derült a cég kétes vállalati kultúrájára. A nagy sikerű startupnál folyó szexuális zaklatások és a diszkrimináció szorosan összefüggtek Kalanick személyével.
„A világon bárminél jobban szeretem az Ubert és ebben a magánéleti szempontból fontos pillanatban elfogadtam a befektetők követelését és félrelépek, hogy az Uber tovább építhesse magát az újabb harcok helyett” – nyilatkozta Trevor Kalanick, az Uber szerdán lemondott vezetője.
A lemondás nem véletlen, hiszen az elmúlt hónapokban súlyos botrányok rázták meg az Ubert, mely emiatt a Szilícium-völgyi startup kultúra félrecsúszásának iskolapéldájává vált, írja cikkében a New York Times. A lap azt írja: idén számos, az Uber vállalati kultúrájával kapcsolatos kínos információra is fény derült, a cégnél folyó szexuális zaklatásokat és a diszkriminatív magatartást is nyilvánosságra hozva.
Ez belső vizsgálatok és botrányok sorát indította el, melyből kiderült, a visszaélések több helyen szorosan összefüggtek Kalanick személyével. Bár a vizsgálat után komoly személycserék kezdődtek, a befektetőknek, akik már több mint 14 millió dollárt pumpáltak az Uberbe, ez nem volt elég. Kedden a cég öt fő befektetője távozásra, és a vezetőségben való személycserékre szólította fel Kalanicket. A volt vezérigazgató végül a befektetőivel való hosszú tárgyalások után beleegyezett a lemondásba – bár továbbra is a cég igazgatótanácsában marad majd.
Az igazgatótanács egyik tagja dicsérte Kalanickot, mint egy olyan személyiséget, aki „mindig legelőre helyezte az Ubert”, távozása pedig „új fejezetet nyithat az Uber történetében”.