Gyorsan kiderült: Trump tud engedni, ha kell, és mindig van B-terve
Bár a mainstream sajtó holmi diktátorként mutatja be a megválasztott elnököt, a Gaetz-ügy megmutatta, gyorsan képes korrigálni.
A két ország hatóságai között azért lett feszült a viszony, mert az amerikaiak bizalmas információkat szivárogtattak ki a sajtónak a manchesteri terrortámadásról.
A brit rendőrség nem ad több információt az amerikai hatóságoknak a manchesteri terrortámadásról. A hírzárlat oka, hogy az amerikai hatóságok kiszivárogtatták a médiának a támadó nevét, valamint a támadás helyszínéről és a bombáról készült képeket, melyeket a britek bizalmas információként küldtek.
Theresa May kedd délben még nem mondott semmi konkrétumot a támadóról, ugyanakkor leszögezte: a nyomozók már azonosították az elkövetőt. Mielőtt azonban további konkrétumokkal álhatott volna elő, a világsajtóból már bárki megtudhatta, hogy a robbantó a líbiai származású Salman Abedi volt.
Theresa May a szivárogtatás után leszögezte: beszélni fog a NATO-csúcson Donald Trumppal az ügyről, az amerikai elnök pedig közleményben reagált a történtekre. Kijelentette, hogy az eset „súlyosan aggasztó”, ezért a szivárogtatót, ha szükséges, a törvény szerinti legszigorúbb módon vonják majd felelősségre. Hangsúlyozta továbbá, hogy Washintonnak nincsen olyan kapcsolat, amelyet nagyobb becsben tartana, mint az Egyesült Királysággal való különleges barátságát.